خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

درباره فرش شگی

درباره فرش شگی ماشینی

در این مقاله سعی شده است درباره فرش شگی ماشینی به صورت کاملی داده بشود که برای شروع باید بیان داشت صنعت فرش ماشینی از گذشته تا به حال پیش رفت های چشم گیری داشه است یکی از این پیشرفت های بزرگ طراحی فرش های فانتزی بوده که صنعت قالی را دگرگون کرده است زیبایی و جذابیت فرش های فانتزی چشم مشتریان را به خود جذب کرده است قالی های فانتزی خیلی زود در خانه ها جای گرفت و با طرح های زیبا و متنوع خانه ها را نقش و رنگ تازه ای داد شاید یک نمونه از این قالی ها ، فرش شگی معمولی ماشینی است در تعریف میتوان گفت که به قالی های پرز بلند که در زبان انگلیسی مو بلند نامیده میشود فرش شگی گفته میشود و در ایران قالی پرز بلند نیز نامیده میشود و از مدرن ترین طراحی قالی است.

 

1- اطلاعات کامل درباره فرش شگی ماشینی

در ساخت فرش شگی از الیاف قطعه قطعه شده است استفاده میشود که به الیاف پایل معروف است که بسیار لطیف و نرم است و احساس خوشایندی به فرد میدهد و طراحی زیبای فرش شگی بسیار برای طراحی دکوراسیون خانه بسیار مناسب است. جنس الیاف فرش شگی فانتزی از الیاف پروپلین ، الیاف پشم ، الیاف اکریلیک و غیره استتفاده میشود . در فرش های معمولی اندازه ی پایل 11 سانتیمتر است که در مقایسه با فرش شگی بسیار کوچک است اندازه ی پایل در فرش شگی به 3 برابر قالی ماشینی میرسد .

 

1-1- اندازه های فرش شگی

معمولا فرش های شگی بسیار سبک هستند و اندازه های کوچتری نسبت قالی های دیگر دارند فرش شگی بیشتر در ابعاد شش متری و نه متری بافته میشود.

 

1-2- انواع فرش شگی

1. فرش های شگی ساده از انواع رش های شگی است که کم کم از بین رفته و جای خود را به فرش های شگی سه بعدی داده است.
2. به فرش هایی که در آن تنها یک رنگ مورد استفاده قرار میگیرد و بیشتر از رنگ های شاد استفاده میشود فرش شگی سه بعدی تک رنگ گفته میشود.
3. بهترین و مدرن ترین فرش شگی که الان در بازار ها به فروش میرسد قالی شگی سه بعدی رنگی است که توع رنگی بسیار بالا و قیمت مناسبی را دارد

 

1-3- فواید فرش شگی

1. به خاطر الیاف پرز بلند خود بسیار زیبا هستند و برای دکوراسیون منزل بسیار مناسب هستند
2. بخاطر دارا بودن پرز های بلند گرد و غبار را به خود جذب میکند و محیط خانه ی شما را تمز نگه میدارد
3. فرش های شگی بسیار سبک بوده و به خاطر اندازه کوچک آن به راحتی قابل حمل است
4. الیاف فرشهای شگی به خاطر بلند بودن رطوبت را جذب میکند
5. فرش شگی به خاطر الیاف نرم خود باعث ایجاد حس خوشایندی برای شما میشوند و پای شما را اذیت نمیکنند
6. تفاوت رنگ بسیار بالایی داشته و با نقشه های زیبا طراحی میشوند

 

1-4- مشکلات فرش شگی

1. جارو کردن این نوع قالی ها کمی دشوار است چرا که پرز های بلند این فرش باعث میشود تا مواد و گرد غبار به قسمت های پایینی فرش رفته و پرز های بلند مانع از این شود که به راحتی قالی جارو شود
2. شستشو فرش شگی کمی دشوار است زیرا نمیتوان پود قالی را تمیز کرد و الودگی را از دل قالی تمیز کرد
بیشترین کارایی این نوع فرش برای زیبایی و دکوراسیون خانه است و در محیط هایی که بسیار پر رفت و آمد هستند بسیار دیده میشوند و جلوه ی زیبایی به خانه ی شما میدهند. این نکته قابل ذکر است که در اتاق کودک خود از فرش شگی استفاده نکنید زیرا این فرش کثیفی را به خود جذب میکند و ممکن است برای کودک شما حساسیت زا باشد.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
نحوه بافت تابلو فرش سفارشی
خرید اینترنتی تابلو فرش
سایت فرش کاشان برای خرید مستقیم از کارخانه
ویژگی فرش 1200 شانه
آدرس کارخانه فرش کاشان برای خرید مستقیم از کارخانه
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه