خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

فرش ماشینی دستباف گونه - قسمت دوم

فرش ماشینی دستباف گونه

در مقالات قبلی توضیح مختصر را درباره فرش دستباف گونه داشتیم و در این مقاله می خواهیم درباره فرش ماشینی دستباف گونه به صورت کامل از ابتدا تا انتخاب فرش به همراه نکات ضروری و ویژگی های آن در خرید فرش برای شما صحبت کنیم که امیدواریم از آن لذت ببرید و بتوانید با آسودگی آن را مطالعه و مشاهده کنید . برای شروع این مقاله باید اینگونه بیان داشت که اگر به دنبال فرشی زیبا هستید باید بگوییم که باید فرش های ماشینی دستبافت گونه را استفاده کنید چون طرح ها و رنگ های متفاوت و متنوعی از این قبیل داریم که می توانند منزل شما را زیبا تر کنند . شما ممکن است قدرت خرید فرش دستبافت را نداشته باشید که به نظر ما فرش دستباف گونه می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد . چرا که در بافت فرش دستبافت گونه سعی شده است از طرح هایی استفاده شود که مشابه فرش دستبافت باشد . در ادامه این مقاله قصد داریم توضحاتی را در این باره به شما بدهیم که می توانید آن را بخوانید و از نکات آن استفاده کنید .

 

تاریخچه فرش و فرش دستبافت

فرش یکی از نیاز های بشر بوده است که باید به آن پاسخ مناسبی میداد . انسان ها ابتدا به دنبال زیر اندازی بودند تا از آن برای استراحت استفاده کنند . ( بیشتر در منطقه ایران ) . این موضوع می توانست انسان ها را از دو جهت محافظت کند و برای آن آسایش بیاورد : یک محافظت انسان از سختی زمین خشن و دوم محافظت و گرم نگه داشتن انسان در برابر سرمای زمین که می توانست انسان را برای استراحت آزار دهد .
این موضوع باعث شد انسان ها به دنبال پاسخی مناسب برای این معضل یا این نیاز باشد . برای این کار انسان ها ابتدا به پشم و مو و پوست حیوانات اهلی روی آوردند و از آنها برای استراحت روی زمین سخت استفاده می کردند . انسان ها بعد از اینکه به زندگی عشایری روی آوردند به فکر ایجاد گلیم افتادند تا اینکه اولین گلیم ایجاد شد و صنعت گلیم بافی به جهان بشریت معرفی شد .
بعد از آنکه انسان ها به تار و پود دست پیدا کردند توانستند با استفاده از دار قالیبافی اولین قالی دستبافت را در دنیا بسازند که ممکن است این اتفاق مهم در ایران افتاده باشد چون دلایل زیادی وجود دارد که می تواند این امر را برای ما اثبات کند . مثلا یکی از این دلایل می تواند مراجعه به قدیمی ترین فرش جهان که تا بحال کشف شده است باشد .
قدیمی ترین فرش جهان پازیریک نام دارد که در سیبری روسیه و توسط جمعی از افراد باستان شناس روسی پیدا و کشف شد . پروفسورها و باستان شناسان با توجه به نقشه فرش متوجه شدند که این فرش در ایران بافته شده است و فرش پازیریک که قدمتی 3600 ساله دارد منسوب به ایران شد . فرش پازیریک دارای طرح سربازان اسب سوار و گوزن بود که باعث تشخیص ایرانی بودن فرش شد . فرش پازیریک دستبافته ای بود که هنگامیکه کشف شد فقط گوشه ای از آن اسیب دیده بود و بقیه سالم بودند . این امر می تواند کیفیت بالای فرش دستبافت را اثبات کند که می تواند تا چند صد سال باقی بماند . دلیل آن هم استفاده از الیاف طبیعی است که با گذر زمان جلا پیدا می کنند . البته نا گفته نماند که امروزه فرش های ماشینی دستباف گونه توانسته اند رقابتی تنگاتنگ با فرش های دستباف داشته باشند.

 

فرش ماشینی

قبل از اینکه فرش ماشینی دستباف گونه را مورد ارزیای قرار بدهیم بهتر است تاریخچه فرش ماشینی را نیز مطالعه کنیم که برای این موضوع باید اینگونه بیان داشت که با گسترش تکنولوژی فرش دستبافت تکامل یافت و به طرح های زیباتری مثل شکارگاه و حوض و ماهی ارتقا یافت . هرچه در تاریخ فرش به زمان حال نزدیک تر می شویم نمونه های بی نظیر فرش ایرانی را می بینیم که نگین فرش دستبافت جهان است .  با حضور انقلاب صنعتی در کشور ها دستگاه های بافنده ای برای بافت پارچه و منسوجات اختراع شد . تا اینکه یکی از استفاده از این دستگاه ها بافت فرش ماشینی شد . از سال 1350 فرش ماشینی به ایران ، مهد فرش دستبافت ایران وارد شد .
فرش ماشینی برای اولین بار در ایران در شهر کاشان بافته شد و این فرش از نخستین تولیدات فرش ماشینی کاشان در این زمان بوده . دستگاهی که این وظیفه را بر عهده داشت دستگاه بافنده ژاکارد بود . دستگاه بافنده ژاکارد در فرانسه و توسط مخترع فرانسوی به نام ماری ژاکارد و برای بافت پارچه اختراع شد . اولین فرش ماشینی با تعداد شانه و تراکم پایین بافته شد اما به خوبی از آن استقبال نشد و کمی زمان برد تا در بین مردم جا بیفتد که فرش ماشینی بخرند .
فرش ماشینی با تبلیغات گسترده و هم چنین ورود فرش های ماشینی بلژیکی توانست در بازار خرید جا بیفتد . فرش ماشینی به علت قیمت کمتر و طرح های مشابه فرش دستبافت مورد استقبال قرار گرفت و تا سال 1357 به اوج خود رسید . امروزه با پیشرفت روز افزون تکنولوژی تولید کنندگان توانستن فرش های با تعداد شانه بیشتر و طرح های زیباتر تولید کنند تا بیشتر این فرش ها به فرش دستباف شبیه تر باشد . هم چنین امروزه فرش هایی با نام فرش فانتزی بافته می شود که دارای طرح های مدرن و سه بعدی است و فرش های ماشینی که دارای تراکم بالایی نیز بودن به فرش ماشینی دستباف گونه معروف شدند که در ادامه به بررسی این نوع فرش می پردازیم .

 

فرش ماشینی دستبافت گونه

اکنون فرش های مختلف در بازار عرضه می شوند که به نام فرش دستبافت گونه قلمداد می شود . فرش ماشینی دستبافت گونه ، گونه ای از فرش ماشینی است که دارای ریز بافتی و طرح های مشابه فرش دستباف است . فرش دستبافت گونه را می توان به فرش های 700 شانه به بالا اطلاق کرد . چون فرش های دارای شانه و تراکم بالا دارای ریزبافتی و طرح های مشابه فرش دستبافت است . فرش 1000 شانه ماشینی اصل و فرش ماشینی 1200 شانه اصل کاشان از متداول ترین طرح های فرش ماشینی به صورت دستباف گونه است ( که به آن نام فرش دستبافت گونه اطلاق می شود ) . شما اگر نمی خواهید برای خرید فرش دستباف هزینه های بالایی را بدهید ، ما توصیه می کنیم که از فرش دستبافت گونه ماشینی استفاده کنید چون دارای طرح های بسیار زیبایی است و شما با خرید فرش ماشینی دستباف گونه در هزینه خانه خود صرفه جویی نیز کرده اید.

گروه توسعه و تحقیق فرش روز

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
مشخصات فرش ۷۰۰ شانه به صورت کامل
همه چیز درباره فرش ماشینی کاشان
از کیفیت فرش 1500 شانه خبر دارید؟
ویژگی اصلی فرش خوب
نکاتی از فرش 1200 شانه که دکوراسیون را جذاب می کند
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه