خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

تفاوت فرش ماشینی و دستباف در قیمت

تفاوت فرش ماشینی و دستباف در قیمت

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که برای خرید فرش به قمیت های متفاوتی برخود کرده باشید و دلیل آن را جویا شده باشید. دلایل زیادی وجود دارد که قیمت فرش ها با یک دیگر متفاوت باشد که در این مقاله به تعدادی از آنها و علت متفاوت بودن لیست قیمت انواع فرش اشاره میکنیم و تفاوت قیمت قالی دست بافت با دیگر انواع فرش را برای شما ذکر میکنیم. در این مقاله سعی شده است توضیحات کامل برای تفاوت فرش ماشینی و دستباف در قیمت که برای خرید فرش دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد اشاره شود که در ادامه میتوانید آن را مطالعه کنید.

 

تفاوت فرش ماشینی و فرش دستباف در قیمت

همانطور که می دانید فرش ماشینی و فرش دستباف دارای قیمتی متفاوت می باشند و علت این تفاوت در نوع دستگاه بافت فرش ، جنس نخ و همچنین تراکم و شانه فرش می باشد که در ادامه این مقاله به بررسی تمامی موارد گفته شده می پردازیم.

 

نوع دستگاه بافت فرش

انواع متفاوتی از دستگاه های بافت فرش وجود دارد که در قیمت فرش تاثیر گذار است از جمله این دستگاه ها میتوان به hcp تکسیما ماکویی ولندویل hcr اشاره کرد که این دستگاه های گفته شده از جمله دستگاه های با کیفیت بافت فرش ماشینی می باشند.

 

تراکم فرش های ماشینی

هرچه تراکم فرش بالاتر برود قیمت فرش نیز به نسبت آن بالاتر میرود و تراکم فرش دارای رابطه ای مستقیم با قیمت فرش دارا می باشد.

 

تاثیر شانه ی فرش در قیمت

فرش ماشینی را با تراکم و چند شانه بود آن میشناسند ، شانه های فرش نیز خود باعث بالاتر رفتن قیمت فرش های ماشینی شده است هرچه تعداد شانه های فرش بالا تر برود در قیمت آن تاثیر میگذارد فرش 500 شانه ، فرش 700 شانه ، فرش 1000 شانه درجه 1 ، فرش 1200 شانه درجه 1 از انواع فرش های ماشینی هستند که بیشتر از فرش 700 شانه و فرش 1000 شانه برای زیر انداز استفاده می شود و فرش 1200 شانه را بیشتر برای تزئین خانه استفاده میکنند.

 

نقشه فرش و تاثیرش بر روی قیمت

تنوع و بروز بودن نقشه های فرش خود عاملی بر قیمت بالای فرش دارد هر چه نقشه ی فرش بروزتر باشد قیمت فرش نیز بالاتر و این موضوع چه در فرش ماشینی و چه در فرش دستباف صدق میکند میرود.

 

نوع نخ مورد استفاده در تار و پود

کیفت نخ ( تار ) مورد استفاده در فرش بر قیمت آن تاثیر به سزایی دارند نخ ( تار ) ابریشم قیمت بالا تری نسبت به دیگر انواع نخ ( تار ) دارد. از انواع نخ میتوان به نخ اکرلیک و نخ طبیعی که از پشم حیوان گرفته شده است که بیشتر در قالی ( فرش )  دستباف استفاده میشود و نخ هیت ست از انواع نخ هایی است که در بافت فرش استفاده میشود.

 

تاثیر قیمت فرش با توجه به رنگ فرش

تنوع رنگ در فرش بسیار بالا است و مشتریان هر کدام رنگ خاصی را مورد نظر دارند پس شکل و میزان روشنی و تیرگی رنگ مورد برسی نیست چیزی که در اینجا مورد بحث است کیفیت ساخت و جنس رنگی است که در فرش استفاده میشود به این معنا که هنگام شست و شوی فرش رنگ خود را از دست ندهد و همان زیبایی اولیه ی خود را حفظ کند هر چه کیفیت آن بالا تر باشد در قیمت نیز تفاوت ایجاد میکند.

 

نکته برای رنگ فرش هنگام خرید در بازار

هنگامی که برای خرید فرش به بازار میروید مواظب باشید که فرش دو رنگی نداشته باشد و یک دست باشد دو رنگ بودن فرش به این معنا است که در یک فرش از یک نوع رنگ استفاده شود .

 

تفاوت قیمت فرش ماشینی و فرش دستباف

حال به سراغ تفاوت قیمت قالی ( فرش ) دست بافت با فرش ماشینی میرویم و تفاوت قیمت خود فرش دست بافت را ذکر میکنیم . که در ادامه این مقاله می توانید این موضوع را به همراه نکات جالبی که در آن قرار داده شده می باشد.

 

درباره فرش دستباف

فرش دست بافت قدمت بسیار زیادی دارد و مهد آن در ایران ، قفقاز و ترکستان است که حتی سابقه ی آن به قبل از میلاد هم میرسد پژوهش گران بر این اعتقاد هستند که ایران نخستین سرای قالی دست بافت است. امروزه کاشان به عنوان پایتخت فرش در سرتاسر جهان شناخته شده است قالی دست بافت هنری است که با ظرافت دست هنرمندان واقعی به وجود میاید و با زحمت و تلاش این هنرمندان به سمر می نشیند نقشه های زیبا و کهن این قالی ها خانه ی شما را با شکوه و زیبا میکند نقشه هایی که با هنر دست ایرانیان بر روی کاغذ کشیده شده و با دستان هنرمند قالی بافان نقش بر تار پود بسته و به خانه ی ما جان دوباره می بخشند اما توجه داشته باشید که قالی های دستباف دارای قیمتی فوق العاده بالا می باشند و در صورتی که شما بخواهید میتوانید یک فرش ماشینی خریداری کنید که به فرش دستباف نزدیک باشد که به این فرش ها ، فرش دستباف گونه گفته میشود و دارای فرش 1000 شانه و تراکم 3000 و فرش 1200 شانه تراکم 3600 می باشد.

 

نخ فرش دستباف

قالی دست بافت از نخ ( تار ) ابریشم ، پشم حیوان و پود که از نخ طبیعی گرفته شده است استفاده میکند و استحکام بسیار بالایی در برابر پارگی به دلیل فشردگی بسیار بالای رنگ ها بر روی یک دیگر دارد و در برابر شستشو نیز تغییر رنگ نمیدهد ولی به دلیل اینکه از پشم حیوان در تولید این قالی استفاده میشود دارای پرز زیادی است قالی دست بافی که از نخ ابریشم استفاده میکند به نسبت استفاده از نخ ابریشم در قالی قیمت بیشتری نسبت به قالی که از نخ طبیعی استفاده میکند دارد . نخ ابریشم به قالی لطافت و زیبایی قابل توجه ی میدهد و همین طور کیفیت بهتری نیز دارد به همین خاطر در قالی که نخ ابریشم در آن استفاده شده است نسبت به قالی که فاقد آن است قیمت بالا تری دارد

 

دستگاه تولید قالی دستباف

 تفاوت زیادی در نوع دستگاه قالی دست بافت وجود ندارد و تفائت عمده ی دستگاه های قالی در اندازه ی دستگاه قالی بافی است که از کوچک ترین آن یعنی دستگاهی که با آن قالیچه بافته میشود تا دستگاه های بزرگ تر دستگاه قالی بافی 6 متری دستگاه قالی بافی 9 متری و دستگاه قالی 12 متری وجود دارد.

 

تراکم قالی دست باف

تراکم در قالی دست بافت با فرش ماشینی متفاوت است در قالی دست بافت به هر ردیف که تا پایان بافته میشود رچ کفته میشود و به ده رچ که بافته میشود یک خانه گفته میشود در قالی 6 متری 42 خانه وجود دارد به این معنا که تا پایان آن 420 رچ باید بافته شود در خانه در قالی دست بافت همان معنی تراکم را میدهد و هر چه تعداد خانه ها بیشتر باشد قیمت نیز بالا تر میرود در قالی 6 متری دو نوع تراکم وجود دارد 42 خانه و 37 خانه.

 

نقشه فرش دستباف

در قالی دست بافت نقشه هر چقدر قدیمی تر باشد و زیبایی بیشتری داشته باشد قیمت ان نیز بیشتر است چون به عنوان یک نقش قدیمی و کهن شناخته میشود از این رو قیمت بیشتری به دست می اورد.

 

قیمت فرش دستباف

قالی های دست بافتی که قدمت بیشتر از یک قرن دارن حتی قیمتی بیشتر از صد ها میلیون دارند . ولی با این وجود هر کدام از فرش های ماشینی یا دست بافت نسبت به کارایی و محل استفاده قیمت های مناسبی را دارا هستند و هر کدام جلوه ی زیبایی را به خانه شما میدهند همه ی این ها هنر دست ایرانیان است و فرهنگ بالای ما را نشان میدهد قیمت های متفاوت دلایل خاص خودش را دارد که ما در اینجا به تعدادی از آنها اشاره کردیم تا شما را آگاه کنیم تا در خرید خود آن ها به کار گرفته تا بهترین ها را انتخاب کنید.

 

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
با کیفیت فرش فانتزی آشنا شوید!
مشخصات فرش ۱۰۰۰ شانه کاشان به صورت کامل
در خرید فرش کودک مراقب این نکات باشید !
چرا باید فرش 1200 شانه حوض نقره بخریم؟
فرش اتاق کودک و روش های صحیح انتخاب آن
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه