خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

3 قانون اصلی خرید فرش مناسب

قانون اصلی خرید فرش مناسب

ممکن خیلی از مردم در خرید کالای مورد نیاز خود دچار مشکل نباشند . شما می توانید با یک جستو جوی ساده در بازار یا در اینترنت یک کالای مناسب با کیفیت را پیدا کنید . اما اکثر همین افراد در خرید یک فرش ماشینی مناسب دچار مشکل هستند . دلیل این مشکل به نداشتن اطلاعات کافی در مورد فرش برمیگردد . پیشنهاد می کنیم حتما قبل از اینکه برای انتخاب فرش اقدام کنید قانون اصلی خرید فرش مناسب را که شامل نکات جالب و مفید در این مقاله می باشد فرا بگیرید تا از خرید خود راضی باشید . اطلاعات نابی که از سال ها تجربه فروشندگان فرش جمع آوری شده است .

 

چرا رعایت قوانین انتخاب فرش اهمیت دارد

به علت اینکه خرید فرش امری تکراری نیست و ممکن شما بعد از سال دوباره تصمیم بگیرید که فرشی تازه بخرید ، پس باید مورد این انتخاب فرش مورد نظرتان حساس باشید . با دانستن اطلاعاتی اما شاید الان زمان این رسیده که از بین فرش ماشینی یا دستباف یا فرش مدرن یکی را برای منزلتان انتخاب کنید تا فضای خانه تان را زیبا کنید .

 

1- قانون اول : به نخ های فرش دقت کنید

امروزه طیف وسیعی از الیاف در بافت فرش استفاده می شود که هر کدام خوبی ها و معایبی دارند . قبل از خرید فرش بسیار مهم است که نسبت به انواع جنس تار و پود آگاه باشید . ممکن در بافت بعضی از فرش ها ، در بافت تار و  پود آن ، از نخ های نایلونی استفاده شده باشد . با وجود مقاومت خوب این الیاف در برابر مقاومت و تاشدن ، قیمت این فرش نسبت به فرش های مشابه خود پایین تر است . فرش های بافته شده با اولفین در برابر اب مقاومت خوبی دارد اما به مرور زمان فرم خود را از دست می دهد و دچار تغییر شکل می شود .

 

1-1- فرش بافته شده با پشم

فرش های که با پشم بافته شده اند دارای مقامت بالای برخوردار هستند اما اگر روی آن رطوبت ریخته شود بوی بدی پراکنده می شود و این از معایب آن می باشد در صورتی که این فرش نیاز به شستشو داشته باشد باید توسط افراد متخصص شسته شود . اما می توانید در ماندگاری فرش اطمینان داشته باشید .

 

1-2- مشکل فرش پلی استر

از عیب فرش های بافته شده با پلی استر ، پرز ده بودن آنها است . به طوری که بعد از خرید فرش به مدات طولانی پرز دهی می کنند و این ممکن است حساسیت تولید کند . بیشتر از اینکه به ظاهر فرش اهمیت دهید به جنس الیاف آن دقت داشته باشید .

 

2- قانون دوم : فرش مناسب برای مکان مناسب

قبل از خرید فرش منزلتان دقت داشته باشید که آن فرش قرار است در کجا پهن شود و دارای چه کاربردی خواهد بود ، این نکته ای است که خیلی از خریداران از آن غافل هستند .

 

2-1- انتخاب فرش برای پذیرایی خانه

اگر می خواهید فرشی برای پذیرایی یا مکانی مثل ناهار خوری انتخاب کنید باید حتما در نظر داشته باشد که فرش مد نظرتان قابلیت پا خور شدن را داشته باشد و برای عمری طولانی بافته شده باشد و مقاومت خوبی در برابر فشار و کشش داشته باشد تا ریشه های دچار مشکل نشد .

 

2-2- انتخاب و خرید فرش مناسب آشپزخانه

در آشپزخانه اگر لازم است فرشی بخرید حتما این نکته را در نظر داشته باشید که فرشتان در برابر آب و روغن حالت خود را از دست ندهد .

 

2-3- انتخاب فرش ماشینی مناسب مکان شلوغ

بهتر است که برای مکان های شلوغ و پر رفت آمد فرشی با نقش های متراکم و پیچیده استفاده کنید تا کثیفی را به خود نشان ندهد .

 

4-2- خرید فرش اتاق خواب مناسب

بر خلاف فرش پذیرایی ، اگر قرار است برای اتاق خواب منزلتان فرشی خریداری کنید می توانید از یک فرش با الیاف نرم و راحت استفاده کنید ، سعی کنید رنگ های به کار برده شده در این فرش ها شاد و روشن باشد .

 

5-2- خرید صحیح فرش ماشینی

در نظر داشته باشید که فرش منزلتان با سبک زندگی شما هماهنگی داشته باشد . فرش های در آن نقش های طبیعت و درختان را داراست ، می تواند حس خوبی به شما دهد .حتما فرشی را انتخاب کنید که از لحاظ اندازه متناسب با آن فضا و مکان باشد . نه زیاد از حد بزرگ باشد نه خیلی کوچک . در این فضای اتاقتان واقعی نشان خواهد داد .

 

3- قانون سوم : فرش مناسب با توجه به شانه و تراکم

بعد از انتخاب فرش با طرح مناسب و رنگ و نقش های مورد نظرتان ، به شانه و تراکم فرش دقت کنید .  هرچه تراکم گره های یک فرش ماشینی بیشتر باشد این فرش مقاوم تر خواهد بود . گره های فشرده تر با عث می شود که هر گره به تنهای از فرش جدا نشود . به طور مثال فرش ماشینی 1200 شانه تراکم بالا دارد و می تواند فرش مناسبی برای مکان های پر رفت و امد داشته باشد . در بحث شانه فرش این را در نظر داشته باشید که فرش ماشینی 700 شانه اصل با وجود داشتن تراکم پایینتر نسبت به فرش 1200 شانه ، گزینه مناسبی برای مکانی است که دوست دارید در هنگام راه رفتن روی فرش منزلتان احساس راحتی کنید .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
چند ترفند که کارشناس خرید فرش ماشینی شوید!
با مطالعه این نکات فرش ماشینی درجه یک بخرید !
انواع فرش های 1500 شانه با معرفی کامل با قیمت و ویژگی ها
نحوه از بین بردن لکه و شست و شو فرش
ویژگی های فرش ماشینی
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه