خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

سوالات متداول برای خرید فرش - قسمت دوم

پرسش های متداول برای خرید فرش

برای خرید فرش ماشینی به صورت ارزان که دارای کیفیت بالایی نیز باشد مناسب نیست و این فروشگاه ها محصولات فرش را با قیمتی بسیار بالا عرضه میکنند و از دیگر مشکلاتی که شما در هنگام خرید فرش با آن مواجه می شوید اصطلاحات مختلف است که در این بخش تمامی سوالات متداول پاسخ داده شده است . اکنون ما با یک پرسش و پاسخ روشن آنها را برای شما ساده سازی کرده ایم . در قسمت دوم این مقاله توضیحات کامل مربوط به پرسش های متداول برای خرید فرش در اختیار شما قرار گرفته است که پیش از این قسمت اول پرسش های متداول فرش ماشینی را برای شما قرار داده بودیم.

 

شانه فرش چیست ؟

به طور کلی به تعداد گره های عرضی یک متر از فرش ماشینی شانه می گویند . شانه در انواع مختلفی است مثلا از فرش 500 شانه داریم تا فرش 1200 شانه . برای اینکه با مثال متوجه شوید ، فرش هفتصد شانه را اگر برگردانید و در حالیکه یک متر از عرض فرش را در اختیار دارید ، تعداد گره ها را بشمارید باید به عدد 70 برسید که بیانگر فرش هفتصد شانه خواهد بود .

 

تراکم فرش چیست ؟

همانطور که برای شانه فرش توضیحاتی را ارائه دادیم ، فرش دارای دو جنبه طولی و عرضی است که تعداد گره درعرض را شانه یا تراکم عرضی می گویند و تعداد گره در واحد طول را تراکم طولی می گویند . تراکم فرش از حدود 1000 و پایین تر تا 3000 به بالا می باشد . مثلا فرش 700 شانه واقعی دارای تراکم طولی 2550 می باشد . 

 

نخ خاب فرش چیست ؟

نخ خاب همان الیاف و نخ هایی است که در سطح فرش وجود دارند . این نخ ها قابل لمس هستند و می توان ان ها را با حرکت دست یا راه رفتن حس کرد . این نخ ها در فرش دستبافت از الیاف طبیعی مثل کرک ، ابریشم طبیعی و پشم می باشد . اما در فرش ماشینی از الیاف مصنوعی استفاده می شود که نظیر آکریلیک ، پلی استر و پلی پروپن هستند .

 

نخ پود چیست ؟

نخ پود نخ های عرضی هستند که از زیر و روی گره های اصلی عبور می کنند و نقش آنها در فرش استحکام وثبات است . در واقع این نخ خاب ، کارش نگهداری نخ خاب است . جنس نخ پود معمولا از پنبه می باشد .

 

نخ چله یا نخ تار فرش چیست ؟

این نخ ها درجهت برعکس نخ پود در جهت طولی قرار می گیرند و نقش آن همان استحکام فرش است . این نخ ها اغلب از پنبه و پلی استر هستند .

 

فرش پازیریک چیست ؟

فرش پازیریک در واقع کهن ترین فرش جهان است که در سال 1327 شمسی در روسیه و در منطقه سیبری کشف شد . در این سال برخی از باستان شناسان و کارشناسان علم تاریخ به همراه چند تن از اساتید و پروفسور این علم در منطقه سیبری فرشی را کشف کردند که ادعا می کنند که مربوط به ایران است و در زمان هخامنشی بافت ان انجام شده است .

 

تابلو فرش ماشینی چیست ؟

محصول تابلو فرش ماشینی در واقع فرشی است که درارای طرح های خاص و متفاوت از فرش ماشینی است . تابلو فرش را درقابی زیبا و چوبی محصور می کنند وآن را در گوشه ای از خانه بر روی دیوار نصب می کنند . تابلو فرش ماشینی همانند فرش ماشینی به دسته بندی 700 شانه ، 1000 شانه و 1200 شانه تقسیم می شود .


فرش دستبافت گونه چیست ؟

مردم جهان و مخصوصا ایران چون علاقه خاصی به فرش دستبافت دارند ، همیشه دوست دارند فرش هایی در خانه شان باشد که دستبافت است یا حداقل شبیه فرش دستبافت باشد . فرش دستباف هزینه بالای دارد و برخی ها قادر به خرید چند تخته از آن را ندارند برای همین تولید کنندگان فرش ، فرش هایی می بافند که دارای بافت ریز هستند و شباهت زیادی به فرش دستبافت دارند . فرش دستبافت گونه به فرش 1000 شانه ماشینی و فرش 1200 شانه ماشینی می گویذد که داری بافت ریز هستند و شباهت بسیاری به فرش دستبافت دارند . قیمت فرش دستبافت گونه نسبت به فرش دستبافت کمتر است و به همین دلیل مشتریان از فرش ماشینی دستبافت گونه استقبال می کنند .


چگونه تابلو فرش سفارشی را خریداری کنیم ؟

شما می توانید با مراجعه به سایت خرید اینترنتی فرش روز کاشان طرح خود را به صورت عکس برای کارمندان سایت فرش روز کاشان بفرستید و طرح بافته شده از فرش خود را تحویل بگیرید . اما چگونه ؟ شما برای این کار به قسمت بافت عکس ارسالی شما بروید و با پر کردن اطلاعات لازم ، کارمندان این طرح را در اختیار بافنده قرار می دهند تا طرح شما را ببافد . بعد از تکمیل شدن بافت فرش ، آن فرش درب منزل شما ارسال خواهد شد .

 

گلیم فرش چیست ؟

گلیم فرش بدون پرز ماشینی در واقع همان گلیم فرش بوده که نوعی فرش است که پرز ندارد . این فرش از به هم بافته شدن تار و پود ایجاد می شود . گلیم فرش دستی و ماشینی از الیاف متعددی ساخته میس شوند که پشم ، کرک ، ابریشم  و پنبه از آن دسته است . گلیم فرش ماشینی با حضور عرصه صنعت ماشینی ، به بازار عرضه شد . گلیم فرش توسط ماشین الات قدرتمند بافت گلیم فرش بافته می شوند  . انتخاب گلیم فرش ماشینی کاشان به علت شباهت به گلیم فرش دستبافت و همچنین قیمت مناسب تر م یتواند جایگزین خوبی برای گلیم فرش دستبافت باشد .

 

فرش شنل چیست ؟

فرش ماشینی فانتزی شنل نوعی فرش فانتزی ماشینی است که از غالبا از الیاف مصنوعی پلی استر بافته می شود . خصیصه این فرش که آن را به نام کرده است تنوع در طرح و طرح برجسته آن است . هم چنین نرمی و لطافت این فرش نیز می تواند مشتری را به خود جلب کند .

 

فرش فریز چیست ؟

فرش فریز هم نوعی فرش فانتزی است و در زمره فرش ماشینی فانتزی قرار می گیرد . فرش ماشینی فریز دارای تراکم نسبتا بالا یی است . این فرش برای مکان های پر رفت وآمد بسیار مناسب است . از دیگر ویژگی های فرش فریز کوبیده نشدن در برابر اجسام سخت وسنگین است . فرش فریز شبیه گلیم فرش است و هم چنین بدون پرز می باشد .

 

گروه توسعه و تحقیق - فرش روز کاشان

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
قیمت فرش سجاده ای کاشان
ویژگی فرش 1500 شانه چیست و چرا آن را انتخاب کنیم
خرید فرش با پرداخت وجه بیعانه
کانال تلگرام فرش ۱۰۰۰ شانه کاشان برای خرید
انتخاب فرش برای پذیرایی با توضیحات کامل برای خرید
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه