خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

نحوه خرید فرش ماشینی خوب یکبار برای همیشه

خرید فرش ماشینی خوب یکبار برای همیشه

در این مقاله می خواهیم یکبار برای همیشه شما را برای خرید فرش راهنمایی کنیم . اگر میخواهید برای خود یک کارشناس خرید فرش خوب شوید در این مقاله با ما همراه باشید . در این مقاله ما درباره ویژگی فرش خوب توضیحات مفیدی را داده ایم ، مثلا اینکه چگونه کیفیت یک فرش خوب را تشخیص دهید یا اینکه فرش ماشینی 700 شانه واقعی را تشخیص دهید و یا اینکه بتوانید تعداد شانه و تراکم واقعی فرش را تا حدودی تعیین کنید و کلی اطلاعات مفید دیگر که مشاهده و مطالعه آن خالی از لطف نخواهد بود را به همراه نکات بسیار جالبی که در انتخاب فرش خوب می باشد مشاهده نمایید ، این اطلاعات این مقاله مخصوصا برای کسانی که قصد دارند فرش ماشینی کاشان بخرند ( فرش ماشینی 700 شانه کاشان ، فرش ماشینی 1000 شانه کاشان و فرش ماشینی 1200 شانه کاشان ) ، هم پول مناسب و کمی بدهند و هم کیفیت مناسب تحویل بگیرید بسیار عالی خواهد بود . در ادامه نیز به نحوه خرید فرش خوب برای دکوراسیون خانه و انتخاب فرش کاشان یکبار برای همیشه به همراه نکات جالب آن پرداخته ایم.


اقدام اولیه برای خرید فرش
احتمالا بعضی از شما دوست دارید برای منزلتون خرید فرش انجام بدهید و دنبال فرش ارزون ولی با کیفیت هستید و نمیخواهین فروشنده ، کالایی که مناسب نیست را به شما بدهد ( البته به بعضی از همکاران فروشنده امیدواریم این موضوع برنخورد ) . بعضی ها نیز می خواهند فرش را برای جهزیه خریداری کنند و حالا باید دنبال فرش برای جهیزیه باشند . یکی از دغدغه ی آنها خرید فرش برای جهیزیه است و دوست دارند در خرید فرش مناسب مورد نظر سنگ تمام بذارن . بعضی ها هم تازه خانه خریدن و سبک منزلشان با فرش های قدیم که داشتند فرق می کنه و برای خرید فرش در ایام خانه تکانی می خواهند انتخابی عالی داشته باشند و نظر همه مهمانان نسبت به انتخاب جلب نمیاند. بعضی ها نیز ، دست به تغیر دکوراسیون و نو کردن خانه میزنن که آنها هم مخاطب خرید فرش ماشینی اصل و خرید فرش خوب هستند . میتوان گفت شما می توانید با خواندن نکات جالب این مقاله یک خبره در بررسی فرش ماشینی و فرش دستباف باشید و حتی کارشناس فرش ماشینی جلوی شما اطلاعات زیادی نداشته باشد و فرشی که نامناسب هست را شما با داشتن این اطلاعات و نکات گفته شده خریداری نخواهید کرد . شیوه های خرید فرش مختلف هست که همه انواع و اقسام خرید فرش در ایران وجود داره ، از نکات مثبتی که در این مورد میتوان اشاره داشت ، رتبه نخست کشور در صنعت فرش می باشد که کاشان هم به عنوان پایتخت فرش ماشینی شناخته شده می باشد ، شیوه خرید فرش دارای انواع اینترنتی و فیزیکی است که دوباره دو مورد گفته شده به دو مورد دیگر تقسیم میشوند که به عنوان خرید مستقیم فرش و خرید فرش با واسطه مطرح میشود. باید بگیم متاسفانه هنوز خرید فرش اینترنتی در کشورمون و مخصوصا شهرهای کوچیک جا نیافتاده است ولی اگه اعتماد سازی و فرهنگ سازی صورت داده بشود ، همین فروش فرش به صورت اینترنتی می تونه حجم بسیار زیادی از فرش که مورد نیاز هست را تامین کند . فروش فرش فیزیکی هم خوبی های خاص خود را دارد اما باید بدونید که این نوع خرید دیگه توصیه نمیشود و دیگر لازم نیست در شلوغی های شهر مسافت طولانی را طی کنید و زمان نیز در این فرایند از بین برود . در ضمن این نکته را نیز در ادامه باید اضافه کنم که شما اگه بخواهین خرید بی واسطه فرش ( مثل فرش پر فروش پرهام ) انجام بدهید که قیمت فرش ارزونتر و مناسب باشه باید از کارخانه فرش ، فرشی که مورد نظر شما هست را بخرید که این مورد برای شما میتواند سخت باشه چون هم مسیر طولانی باید طی بشه و هم ممکنه کارخانه فرش مورد نظر شما در خارج از شهر باشد . پس اگه می خواهید بدون واسطه به صورت فیزیکی خرید کنید یا باید مسیر های طولانی و زمان طولانی را طی کنید و به جایی بروید که تعداد کارخانه در آن زیاده و تقریبا نزدیک شهر است و یا می توانید خرید خود را از سایت فرش معتبر انجام بدهید که سایت های خرید اینترنتی فرش برای جذب مخاطب سعی می کنند ، خرید مستقیم فرش و بی واسطه رو انجام بدهند تا مردم با این شرایط از این فروشگاه ها خرید فرش را انجام بدهند. پس این سیاست در سایتای خرید اینترنتی فرش معتبر مثل سایت فرش روز فراهم است و دیگه نیاز نیست این همه راه تا رفتن به کارخونه ها طی بشود .


بررسی فرش با جنبه طرح فرش و اندازه آن
شما حتما یکی از مواردی که برای خرید فرش در نظر می گیرین اندازه فرش هست . چند تا حالت برای اندازه و ابعاد فرش وجود دارد که بسته به نیاز شما اون اندازه تعیین می شه . به طور مثال میخواهین در مطبخ یا آشپزخونه یک زیر انداز مناسب بخرین که فرشی در ابعاد یک قالیچه برای این موضوع انتخابی مناسب برای شماست. برای این موضوع بد نیست مثال بزنیم که اگه شما میخواهین برای اتاق ها و هال و پذیرایی فرش بخرید که فرش 12 متری یا فرش 9 متری یا اندازه کوچیکتر فرش که فرش 6 متری هست رو باید در نظر بگیرید. این اندازه ها تویه فرش ماشینی و فرش دستبافت متفاوته . اولین چیزی که میخواهیم فرا بگیریم از این مقاله که خیلی جالب هم هست ، اینه که فرش دستبافت چند سانتی متر از بالا و پایین در اندازه ای که تعیین کردن اختلاف دارد ، اما فرش ماشینی چون به وسیله دستگاه زده میشه تقریبا دقیق است و اینجوری می توانید فرش دستبافت را از فرش ماشینی تشخیص بدین . این اختلاف را می تونید با خط کش حل کنید یا اینکه از راه پیشنهادی که در ادامه گفتیم استفاده کنید تا اندازه فرش مشخص بشه . راه پیشنهادی که خیلی ساده هم هست و به راحتی میشود اندازه فرش را تشخیص بدهید این هست که فرش را می توانید از قسمت میانه تا کنید و روی هم دیگه قرار بدهید و تشخیص بدین که مثلا فرش اندازه های آن اختلاف دارد و به این موضوع پی ببرید که این فرش دستباف هست یا نه ، که با توجه به این موضوع گفته شده شما بعد از توجه به اندازه باید به تقارن در طرح فرش هم دقت کنین . این موضوع اونقدر برای بعضی ها مهم هست که با اینکه هزینه برای خرید فرش وجود دارد ، فرش دستباف خریداری نمیکنند و علت آن این است که نمیخواهند تقارن داخل طرح ها نباشد . فرش ماشینی به دلیل اینکه با کامپیوتر و با نرم افزار های اختصاصی نقشه آنها طراحی میشود و اصولا با بازبینی هم همراهه کمترین امکان برای عدم تقارن و اندازه در بافت فرش وجود دارد . شما هم اگه با دقت به طرح ها و نقشهای دو طرف مرکز فرش نگاه کنید ، می تونین تقارن فرش رو تشخیص بدین .


بررسی فرش در نور طبیعی
بعضی فروشنده ها برای قرمز تر نشان دادن زرشک ، چراغ پرنوره و پرمصرف بالای سر ظرف زرشک میگذارن که این موضوع ، دو دلیل میتواند داشته باشه یکی اینکه محیط مورد نظر نور کافی ندارد ( که قاعدتا باید چراغ برای کل مغازه استفاده شده باشد پس این مورد رد میشود ) و مورد دوم این است که ، شما تشخیص ندهید که این زرشک کیفیت بالایی ندارد و از آن زرشک بخرید . یا مورد دوم برای خرید میوه که وارد مغازه ها میشین یه چراغ پرنور بالای سر بعضی میوه ها قرار داده شده که این به احتمال زیاد برای با کیفیت تر نشان دادن میوه است . این مقدمه ها گفته شد تا شما ، درباره این بند از مقاله را شروع کنیم . یکی از مواردی که شما باید برای خرید و تشخیص فرش رعایت کنید این است که فرش در نور طبیعی و از زاویه مناسب مشاهده و مورد ارزیابی قرار داده بشود ، از نکات جالبی که برای این موضوع میشه گفت رنگ فرش است که رنگ فرش در جهت خاب اون تیره تر به نظر میرسه  . موضوع دوم این است اگه میخواهید ببینید نور مکانی که قرار دارید طبیعی هست یا خیر میتونید از راهی که گفتیم استفاده کنید . برای تشخیص فرش خوب از لحاظ رنگ این است که از چراغ قوه استفاده کنید یا اینکه با گوشیتان با فلش از فرش مورد نظر از نزدیک عکس بگیرید . اگر چراغ قوه روی رنگ تاثیر گذاشت بدونید نور آن محیط طبیعی است و اگر تاثیری نداشت به این موضوع پی ببرید که نور در آن مکان به شدت مصنوعی و زیاد از اندازس . مورد بعدی دقت به ثبات رنگه فرش است . مثلا بعضی قسمت های فرش ممکنه پررنگ تر از قسمت متقارن آن باشد و این یک عیب برای فرش است به دلیل اینکه معلومه که از رنگ های جوهری استفاده کرده یا خطرناکتر این است که فرش دسته دوم بوده است و دوباره فرش رنگ شده است . اگر میخواهین فرش بخرین و فرش های متنوع رو در رنگ های واقعی ببینید به سایت فرش روز سربزنین . سایت فرش روز بستر خرید مستقیم فرش را فراهم ساخته و هم بستر امنی برای خرید فرش اینترنتی است. از سیاست های کاری فرش روز ، عرضه فرش ماشینی با گارانتی 10 ساله است که این نشانه کیفیت محصولات عرضه شده فروشگاه می باشد.


ارزیابی پرز فرش
سومین موردی که باید در خرید فرش دقت کنید کیفیت پرزهای فرش ماشینی است . پرز فرش باید با دوام ، درخشان و انعطاف پذیر باشد . فرش های با پرز نرم نسبت به فرش های با پرز ضخیم دوام کمتری دارند پس این موضوع را به خاطر داشته باشید . اما چگونه می توانیم بفهیم که کدام ضخیم و کدام نرم می باشد ، باید بگوییم که فرش با پرز نرم تمایل بیشتری به جذب گرد و خاک دارد و نسبت به فرش با پرز ضخیم بد تر تمیز می شود . موقع بررسی پرز فرش دقت کنید که ارتفاع پرز فرش نشاندهنده از ظرافت فرش ندارد . برای تشخیص کیفیت پرز فرش کافیه دستتان را روی فرش بکشید. اختلاف ارتفاع در پرز ها را نباید مشاهده کنید و همچنین اثری از تموج ( مواج بودن ) نباید در دست کشیدن روی فرش دیده بشه . در ادامه مقاله به مطالب جالبتری هم برای انتخاب فرش خوب میرسیم.


ارزیابی پوسیدگی فرش
ممکن است که فرش دست دوم و تعمیر شده را به جای فرش نو به شما بفروشند و در صورتی که شما هم اطلاعاتی نداشته باشید درباره فرش ، خیلی زود فرش مورد نظر رو که نامناسب و دست دوم هست را خریداری کنید که به همین دلیل خواندن ادامه این مقاله بسیار برای شما مفید خواهد بود . قسمت هایی که تعمیر یا به اصطلاح رفو شده اند و هم چنین قسمت های ناجور فرش بهتر قابل تشخیص هستند . اگه میخواهید دید کارشناسانه برای تشخیص رفو شدگی داشته باشید ، میتونید برای اینکار فرش را برگردانی و یک نگاه به پشت فرش بندازید . قسمت رفوده معمولا زبر تر و محکم تر از دیگر نقاط فرش است و اگر با دقت نگاه کنین متوجه علائم سوزن خوردگی در اون قسمت میشوید. نحوه دیگر این است که اگر فرش رو در قسمت هایی که مشکوک است تا کنید صدای شکستگی و پوسیدگی ضعیفی را حتما متوجه خواهید شد .


خرید فرش از مکان معتبر
در ابتدای بحث در مورد این حرف زدیم که شما برای خرید فرش با کیفیت ماشینی باید چه نکاتی را به آن توجه داشته باشید . نکته ای که خیلی مهم است ، خرید فرش از فروشگاه معتبر می باشد . حالا فروشگاه مورد نظر فروشگاه اینترنتی باشد یا فیزیکی تفاوتی ندارد. شما می توانید مرجعتون برای اعتبار یک فروشگاه روی اقوامتون بدانید که انصافا منابع خوبی هستند و این موضوع بیشتر برای فروشگاهای فیزیکی صورت میگیرد ( البته تجربه های خرید اینترنتی اقوام نیز برای فرش ماشینی مناسب است ) . یا اینکه اگه می خواهید برای خرید اینترنتی فرش اقدام کنید به نماد الکترونیک اون و پرداخت امن فروشگاه و ضمانتی که فروشگاه برای محصولاتش ارائه میدهد توجه داشته باشید . ملاک شما قطعا فرش ارزون در فروشگاه های فیزیکی نباشد چون حتما به مشکل برمیخورید . ممکنه ملاک اصلیتون ارزون بودن فرش باشد و زود در فروشگاه های فیزیکی فرش نامناسبی رو خریداری کنید. توصیه ای که در این موضوع هست که اگر کمی گرونتر فرش را خریداری میکنید ، بخرید ولی از فروشگاه معتبر خرید خود را انجام بدهید. البته ناگفته نماند که سایت فروشگاه فرش روز با قیمت بسیار مناسب و کیفیت بالا ، فرش خود را برای مشتریان عرضه میکند و علت قیمت پایین فرش های عرضه شده توسط فروشگاه ، بدون واسطه بودن می باشد که فروشگاه فرش روز بهترین فرش ماشینی کاشان را به همراه گارانتی 10 سالع و ضمانت آتش سوزی در اختیارتون قرار میده . شما می توانید خرید فرش ماشینی خودتان را از فروشگاه اینترنتی فرش روز انجام بدهید که برای انجام این روند می توانید فرش مورد نظر را انتخاب کنید و خرید را انجام بدهید تا فروشگاه فرش روز با کوتاهترین زمان فرش مورد نظر شما را درب منزل بهتون تحویل بدهد . پس اگر اعتبار و قیمت مناسب و کیفیت برای شما مهم است فروشگاه فرش روز که عرضه کننده فرش با گارانتی می باشد برای شما انتخاب بی شک مناسب خواهد بود و همچنین همانطور که گفته شد فرش های فروشگاه دارای فروش بدون واسطه هستند و قیمت مناسبی نیز به خاطر این ویژگی بر روی فرش های فروشگاه قرار داده شده است.

ست فرش با دکوارسیون
شما حتما جزء خریدارانی هستین که دوست دارید فرش ماشینی که خریداری می کنید حتما ست با دکوراسیونی که در نظر گرفته اید باشد . فرش فیروزه ای ، فرش بوم گردو ، فرش کرم و غیره رنگهای مدرنی هستید که به راحتی با دکوراسیون شما هم می تواند ست باشند . پس می توانید بعد از موارد گفته شده به ست کردن خانه خود و فرش ها توجه کنید . اگر میخواهید فرش را با کیفیت و در نمونه های مختلف ببینید و خرید خود را انجام بدهید ، سایت فرش روز انتخابی عالی برای شماست . طراحی سایت به گونه است که شما برای خرید اینترنتی فرش با رابط کاربری مناسب روبرو می شوید و به راحتی خرید خود را میتوانید انجام بدهید . شما برای خرید فرش ماشینی خوب یکبار برای همیشه به سایت فرش روز سربزنید . فرش روز سعی میکند علاوه بر پشتیبانی مناسب ، فرش ماشینی کاشان را به بهترین کیفیت و قیمت در اختیار شما قرار دهد تا شما خرید مستقیم فرش رو از سایت فرش روز انجام داده باشید و در کمترین زمان ممکن فرش ماشینی مورد نظرتان را در هر نقطه از ایران که باشین تحویل بگیرین . حرف آخر نیز میتوان اینگونه بیان کرد که برای خرید فرش بسته به کیفیت ، رنگ و قیمت به فروشگاه مجاز و معتبر مراجعه کنید که توصیه ما فروشگاه هایی است که عرضه کننده فرش به همراه گارانتی و نماد اعتماد ، ضمانت هستند است.

گروه توسعه و تحقیق - فرش روز

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
خرید عمده فرش ماشینی
خرید فرش در شهر های مختلف به صورت ارزان
تفاوت فرش ماشینی و دستباف در قیمت
راهکار های خرید فرش ماشینی مناسب
ویژگی های انواع فرش ماشینی ( قسمت 1 )
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه