خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

تفاوت فرش دستبافت و فرش ماشینی

مقایسه فرش دستبافت و فرش ماشینی

هنگامیکه شما قصد خرید فرش را دارید یکی از اولین مواردی که باید در نظر بگیرید کیفیت فرش دلخواه شما و هزینه ایست که می خواهید برای خرید فرش خرج کنید . این دو مورد برای خرید فرش قطعا به شما کمک خواهد کرد . در ادامه توضیحات کامل درباره مقایسه فرش دستبافت و فرش ماشینی را قرار دادیم که شما می توانید آن را مطالعه و مشاهده بفرمایید .
فرش ماشینی و فرش دستباف از چند نظر قابل مقایسه هستند که به بررسی آن می پردازیم :


مقایسه کیفیت ساخت فرش دستبافت و کیفیت ساخت فرش ماشینی
اگر چه ماشین آلات نیز می توانند فرش هایی که دارای یکنواختی و کیفیت بالا هستند را تولید کنند اما فرش های دستباف دارای گره های قوی تر و با دوامی بالاتر می باشند  و از مواد بهتری ساخته شده اند . هرچه باشد فرش ماشینی هنر یک ماشین صنعتی است و دخالت انسانی در آن دیده نمی شود اما فرش دستباف تمام توسط قالیبافان مجرب بافته می شوند . گره های مختلفی وجود دارند که توسط شرقی ها ( ایرانی و ترک و غیره ) بافته شده اند و طی سالیان متمادی بدون تغییر و بدون آسیب باقی مانده اند . در فرش های ایرانی دستباف هر گره به صورت اختصاصی بافته می شود و به یک ریسمان پایه متصل می شود . ریسمان های پایه به طور طبیعی حاشیه های فرش دستباف را شکل میدهد .  در بیانی دیگر فرش های دستباف گره های واقعی اختصاصی هستند که به یک ریسمان پایه متصل می شوند  تا حاشیه هارا بوجود بیاورد . اما گره هایی که توسط فرش ماشینی ساخته می شوند ، در واقع گره واقعی نیستند . فرش ماشینی با دستگاه های بافندگی و قالیبافی قدرتمند بافته می شود که الیاف را در اطراف یک ریسمان پایه پیچیده و سپس با استفاده از فشار فراوان ، گرما و شرایط ویژه الیاف را به پایه می چسبانند . حاشیه فرش های ماشینی به سادگی در پایان فرآیند و پروسه تولید فرش ، به آن دوخته شده و هدف خاصی به جزء تاثیر در ظاهر و زیبایی فرش ندارد . اغلب فرش ماشینی عمری حدود 20 سال دارند البته این طول عمر و دوام بستگی به کیفیت مواد استفاده شده در بافت آن خواهد داشت .


مقایسه کیفیت مواد اولیه فرش دستبافت و کیفیت مواد اولیه فرش ماشینی
در ساخت فرش دستباف از پشم ، تارو پود و منسوجات حیوانی و طبیعی مثل ( پشم بز ، پشم گوسفند و غیره ) استفاده می شود . بافت های طبیعی و حیوانی بافت های با کیفیتی هستند که این مورد در دوام و طول عمر فرش دستباف تولید شده تاثیر دارد . مثلا پشم بافت مخمل مانندی داشته و خصوصیت طبیعی آن باعث می شود تا با محیط زیست سازگار باشد . همچنین پشم در برابر آتش نیز مقاوم می باشد . این ماده ، رنگ طبیعی را به خوبی جذب می کند و در آخر یک رنگ درخشان را دربافت فرش خواهیم دید . این رنگ تا سالیان متمادی در بافت فرش بدون تغییر باقی خواهد ماند . اما در بافت فرش های ماشینی از الیاف غیر طبیعی یا مصنوعی استفاده می شود . در فرش های ماشینی از الیاف پلی آکریلیک ، پلی استر ، پلی پروپین و غیره استفاده می شود . فرش های ساخته شده با الیاف پلی آکریلیک از نظر نوع جنس و محبوبیت در مقایسه با دیگر موارد تایید شده هستند . فرش آکریلیک از لحاظ کیفیت بالا ، جنس مناسب و دوام طولانی تر از دیگر موارد بافت فرش ماشینی ، پیشی دارد . اما قیمت فرش ماشینی بافته شده از آکریلیک به خاطر برتری هایی که دارد بیشتر است . اما الیافی مثل پلی استر به فرش ظاهری درخشان می بخشند .


مقایسه ظاهر و قیمت فرش دستبافت با ظاهر و قیمت فرش ماشینی
یک فرش دستباف و یک فرش ماشینی جدید ممکن است در نگاهی ساده تاحدودی باهم مشابه باشند اما اگر نگاهی کارشناسانه و بادقت به آن بیاندازید متوجه الیاف اختصاصی فرش دستباف خواهید شد . الیاف اختصاصی فرش عمقی بیشتر از فرش های دستباف دارد . امروزه با پیشرفت فوق العاده صنایع به خصوص صنعت فرش ماشینی ، فرش های متنوعی توسط دستگاه های قدرتمند قالیبافی بافته و تولید می شوند . فرش های ماشینی 1000 شانه و فرش ماشینی 1200 شانه به خاطر تعداد شانه زیاد و تراکم بالا شباهت بسیار بالایی به فرش دستباف دارند . اما برای قیمت دونوع فرش ماشینی و فرش دستباف باید بگوییم که قطعا فرش دستباف از فرش ماشینی گرانتر است و اگر می خواهید فرشی بخرید که همانند فرش دستباف باشد اما قیمت کمتری داشته باشد به سراغ فرش ماشینی 1000 شانه یا فرش ماشینی 1200 شانه بروید .

درنهایت اگر دنبال فرش با دوام طولانی و کیفیت بالا می گردید و بودجه برایتان مهم نیست توصیه ما خرید فرش دستباف کاشان یا فرش دستبافت تبریز است . اما اگر دنبال فرش با قیمت مناسب وطراحی خاص می گردید توصیه ما خرید فرش ماشینی کاشان است . شما می توانید فرش کاشان را در رنگ ها و طراحی های مختلف از سایت فرش روز به صورت اینترنتی و مستقیم خریداری کنید و فرش مورد نظر خود را با ارسال فرش درب منزل تحویل بگیرید .باتشکر - واحد آموزش و تحقیق فرش روز

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
شرکت فرش کاشان برای خرید از کارخانه
قیمت فرش سجاده ای کاشان
شیوه های پرداخت به فرش روز
قیمت فرش 700 شانه کاشان با آخرین بروزرسانی
با تولیدات فرش کاشان آشنا شوید!
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه