خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

تفاوت فرش شنل و فرش فریز

مقایسه فرش شنل و فرش فریز

فرش فانتزی دارای انواع و اقسامی هستند که فرش فریز و فرش شنل از آن نوع هستند . در ادامه قصد داریم به مقایسه این دو نوع فرش ماشینی بپردازیم . قطعا فرش فریز با فرش شنل دارای تفاوت هایی در ظاهر ، ثبات ، تنوع رنگ و غیره می باشند . اگر می خواهید فرش مناسب برای مکان مورد نظر خود را از بین فرش فریز و فرش شنل انتخاب کنید این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم . این مقالات به شما در شناسایی یک فرش خوب کمک می کند . در این قسمت توضیحات کامل برای مقایسه فرش شنل و فرش فریز داده شده است که در ادامه می توانید مشاهده کنید.

مقایسه ظاهر فرش شنل و فرش فریز

فرش فریز دارای ظاهری گره دار و معمولی تری نسبت به فرش فانتزی شنل دارد . اگر شما بخواهید روی فرش فریز دست بکشید ظاهری برجسته و ناصاف را احساس خواهید کرد . اما فرش شنل دارای سطح صاف و مسطح است . فرش شنل طراحی ظاهری پیچیده تری نسبت به فرش فریز دارد . چون فرش شنل دارای تنوع رنگ و تنوع نقشه بیشتری نسبت به فرش فریز است می توانید در جاهایی که به زیبایی آنها اهمیت میدهید استفاده کنید . مثلا توصیه ما این است که از فرش شنل در اتاق کودکان ، نوجوان و تمام اتاق هایی که زیبایی و رنگ برایتان مهم است استفاده کنید . اما اگر می خواهید مکان مناسب فرش فریز را بدانید باید بگوییم به خاطر اینکه فرش فریز از فرش شنل راحت تر است ، توصیه می شود در مکان هایی که نیاز به راحتی و استراحت دارید ( مثل اتاق های استراحتگاه و غیره ) از فرش فریز استفاده کنید . ( برای مشاهده مقاله نحوه شست و شوی فرش فریز کلیک کنید )مقایسه دوام و استحکام فرش شنل و فرش فریز

قالیبافان برای بافت فرش شنل از الیاف پلی استر استفاده می کنند . ویژگی های بارز فرش هایی که از الیاف پلی استر بافته شده اند می توان استحکام بالا ، ثبات ، مقاومت در برابر نور خورشید ، عدم نیاز به اتو و غیره را نام برد . به طور کلی باید در مورد استحکام فرش ها اعتراف کنیم که فرش فانتزی مثل فرش شنل و فرش فریز از استحکام بالاتری نسبت به گلیم فرش برخوردارند . پس استحکام فرش شنل و فرش فریز به طور کلی قابل مقایسه نیستند ، مگر این که نوع کاربری فرش ماشینی مورد نظر ما مشخص شود و بدانیم که در کدام مکان ها از هردو فرش ماشینی استفاده می شود تا بتوانیم آنها را برای طولانی مدت استفاده کنیم . یعنی با مقایسه مکان هایی که مورد استفاده قرار گرفته اند می توان برای دوام نظر مناسبی داد . مثلا فرش شنل اگر در اتاق کودک استفاده شود و فرش فریز در اتاق استراحت می توان آنها را مقایسه کرد . ( خواندن مقاله تفاوت فرش فریز و گلیم فرش را نیز به شما پیشنهاد میکنیم )

 

مقایسه پا خوردگی فرش شنل و فرش فریز
به طور کلی فرش فانتزی یکی از نقاط ضعفی که دارد تاثیر پا خوردگی در طول زمان است که این مورد ( پاخوردگی فرش ) در گلیم فرش ، به خاطر خاصیتی که دارد پنهان می شود و این یک مزیت برای گلیم فرش است . پس چون فرش شنل و فرش فریز جزء فرش فانتزی هستند قطعا از پاخوردگی به مرور زمان تاثیر می پذیرند و توصیه ما این است که در مکان های پر رفت و آمد از فرش شنل و فرش فریز استفاده نکنید و بیشتر در مکان های اختصاصی مثل ( اتاق کودک ، اتاق نوجوان ، اتاق استراحت و غیره ) که رفت و آمد کم است بهره ببرید . اما فرش شنل نسبت به فرش فریز تاثیر کمتری از پاخوردگی خواهد گرفت . یعنی فرش شنل پاخوردگی بهتری نسبت به فرش فریز خواهد داشت . ( برای خواندن مقاله تفاوت فرش شنل و گلیم فرش اینجا کلیک نمایید )


نتیجه گیری در مقایسه فرش شنل و فرش فریز
طبق مقایسه ای که انجام دادیم شما به احتمال زیاد تفاوت فرش شنل و فرش فریز را متوجه شدید . اگر شما قصد خرید فرش برای اتاق کودک و یا اتاق هایی که در آن دراز می کشید و استراحت می کنید را دارید توصیه ما فرش فریز است که به نسبت مکان مورد استفاده هم می توانیم بگوییم در این مکان ها دوام خوبی دارند . اما اگر قصد خرید فرش را برای اتاق های نوجوان و اتاق هایی که به تنوع رنگ و تنوع ظاهر اهمیت میدهید را دارید ، همانطور که پیداست توصیه ما فرش شنل می باشد ، چون به خاطر زیبایی برازنده اتاق های زیبا هستند .
اگر می خواهید خرید فرش خوب برای دکوراسیون خانه خود داشته باشید ، توصیه ما خرید فرش کاشان است. کاشان دارای اولین تمدن بشری بوده است و درصنایع نساجی ، تار و پود ، قالیبافی و غیره در جهان و هم چنین راه ابریشم حرف های زیادی برای گفتن دارد . فرش کاشان از لحاظ استحکام و کیفیت مورد تضمین همه کارشناسان فعال در عرصه فرش ماشینی می باشد .

 

باتشکر - واحد آموزش و تحقیق فرش روز

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
انواع فرش 700 شانه ماشینی ایرانی
رتبه بندی فرش ماشینی در شهر کاشان برای خرید
قیمت فرش شگی با آخرین بروز رسانی 97
شرایط بازگشت کالا به فرش روز
مشخصات فرش 1500 شانه ماشینی برای سفارش و خرید
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه