خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

تفاوت فرش شنل و فرش فریز

مقایسه فرش شنل و فرش فریز

فرش فانتزی دارای انواع و اقسامی هستند که فرش فریز و فرش شنل از آن نوع هستند . در ادامه قصد داریم به مقایسه این دو نوع فرش ماشینی بپردازیم . قطعا فرش فریز با فرش شنل دارای تفاوت هایی در ظاهر ، ثبات ، تنوع رنگ و غیره می باشند . اگر می خواهید فرش مناسب برای مکان مورد نظر خود را از بین فرش فریز و فرش شنل انتخاب کنید این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم . این مقالات به شما در شناسایی یک فرش خوب کمک می کند . در این قسمت توضیحات کامل برای مقایسه فرش شنل و فرش فریز داده شده است که در ادامه می توانید مشاهده کنید.

مقایسه ظاهر فرش شنل و فرش فریز

فرش فریز دارای ظاهری گره دار و معمولی تری نسبت به فرش فانتزی شنل دارد . اگر شما بخواهید روی فرش فریز دست بکشید ظاهری برجسته و ناصاف را احساس خواهید کرد . اما فرش شنل دارای سطح صاف و مسطح است . فرش شنل طراحی ظاهری پیچیده تری نسبت به فرش فریز دارد . چون فرش شنل دارای تنوع رنگ و تنوع نقشه بیشتری نسبت به فرش فریز است می توانید در جاهایی که به زیبایی آنها اهمیت میدهید استفاده کنید . مثلا توصیه ما این است که از فرش شنل در اتاق کودکان ، نوجوان و تمام اتاق هایی که زیبایی و رنگ برایتان مهم است استفاده کنید . اما اگر می خواهید مکان مناسب فرش فریز را بدانید باید بگوییم به خاطر اینکه فرش فریز از فرش شنل راحت تر است ، توصیه می شود در مکان هایی که نیاز به راحتی و استراحت دارید ( مثل اتاق های استراحتگاه و غیره ) از فرش فریز استفاده کنید . ( برای مشاهده مقاله نحوه شست و شوی فرش فریز کلیک کنید )مقایسه دوام و استحکام فرش شنل و فرش فریز

قالیبافان برای بافت فرش شنل از الیاف پلی استر استفاده می کنند . ویژگی های بارز فرش هایی که از الیاف پلی استر بافته شده اند می توان استحکام بالا ، ثبات ، مقاومت در برابر نور خورشید ، عدم نیاز به اتو و غیره را نام برد . به طور کلی باید در مورد استحکام فرش ها اعتراف کنیم که فرش فانتزی مثل فرش شنل و فرش فریز از استحکام بالاتری نسبت به گلیم فرش برخوردارند . پس استحکام فرش شنل و فرش فریز به طور کلی قابل مقایسه نیستند ، مگر این که نوع کاربری فرش ماشینی مورد نظر ما مشخص شود و بدانیم که در کدام مکان ها از هردو فرش ماشینی استفاده می شود تا بتوانیم آنها را برای طولانی مدت استفاده کنیم . یعنی با مقایسه مکان هایی که مورد استفاده قرار گرفته اند می توان برای دوام نظر مناسبی داد . مثلا فرش شنل اگر در اتاق کودک استفاده شود و فرش فریز در اتاق استراحت می توان آنها را مقایسه کرد . ( خواندن مقاله تفاوت فرش فریز و گلیم فرش را نیز به شما پیشنهاد میکنیم )

 

مقایسه پا خوردگی فرش شنل و فرش فریز
به طور کلی فرش فانتزی یکی از نقاط ضعفی که دارد تاثیر پا خوردگی در طول زمان است که این مورد ( پاخوردگی فرش ) در گلیم فرش ، به خاطر خاصیتی که دارد پنهان می شود و این یک مزیت برای گلیم فرش است . پس چون فرش شنل و فرش فریز جزء فرش فانتزی هستند قطعا از پاخوردگی به مرور زمان تاثیر می پذیرند و توصیه ما این است که در مکان های پر رفت و آمد از فرش شنل و فرش فریز استفاده نکنید و بیشتر در مکان های اختصاصی مثل ( اتاق کودک ، اتاق نوجوان ، اتاق استراحت و غیره ) که رفت و آمد کم است بهره ببرید . اما فرش شنل نسبت به فرش فریز تاثیر کمتری از پاخوردگی خواهد گرفت . یعنی فرش شنل پاخوردگی بهتری نسبت به فرش فریز خواهد داشت . ( برای خواندن مقاله تفاوت فرش شنل و گلیم فرش اینجا کلیک نمایید )


نتیجه گیری در مقایسه فرش شنل و فرش فریز
طبق مقایسه ای که انجام دادیم شما به احتمال زیاد تفاوت فرش شنل و فرش فریز را متوجه شدید . اگر شما قصد خرید فرش برای اتاق کودک و یا اتاق هایی که در آن دراز می کشید و استراحت می کنید را دارید توصیه ما فرش فریز است که به نسبت مکان مورد استفاده هم می توانیم بگوییم در این مکان ها دوام خوبی دارند . اما اگر قصد خرید فرش را برای اتاق های نوجوان و اتاق هایی که به تنوع رنگ و تنوع ظاهر اهمیت میدهید را دارید ، همانطور که پیداست توصیه ما فرش شنل می باشد ، چون به خاطر زیبایی برازنده اتاق های زیبا هستند .
اگر می خواهید خرید فرش خوب برای دکوراسیون خانه خود داشته باشید ، توصیه ما خرید فرش کاشان است. کاشان دارای اولین تمدن بشری بوده است و درصنایع نساجی ، تار و پود ، قالیبافی و غیره در جهان و هم چنین راه ابریشم حرف های زیادی برای گفتن دارد . فرش کاشان از لحاظ استحکام و کیفیت مورد تضمین همه کارشناسان فعال در عرصه فرش ماشینی می باشد .

 

باتشکر - واحد آموزش و تحقیق فرش روز

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
همه چیز درباره فرش شگی ماشینی
درباره فرش ماشینی سجاده ای
فروشگاه فرش ۱۰۰۰ شانه کاشان با قیمت مناسب و ارزان
خرید و انتخاب فرش آکریلیک برای خرید از کارخانه فرش
چگونه یک تابلو فرش ببافیم
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه