خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

گلیم گبه طرح چالش کد – sh 341

برای بزرگنمایی تصویر با ماوس روی آن حرکت نمایید .
گلیم گبه طرح چالش کد – sh 341
گلیم گبه طرح چالش کد – sh 341
محصول ویدئو ندارد
موجود نيست
اطلاعات خرید
وضعيت موجودي: موجود نيست
ابعاد :
رنگبندی :
شماره انبارداري:  
مقدار: 0 عدد
تعداد: 
افزودن به ليست مقايسه | افزودن به محصولات مورد علاقه
 
مشخصات فنی محصول
شانه: 330
تراکم: 900
رنگ: 8
دستگاه بافت: شونهر
جنس نخ: پلی استر پنبه
ابعاد: 1*1.5 1.5*2.25 2*3 50*80 2.5*3.5 3*4

معرفی محصولات روزکاشان

گلیم گبه طرح چالش کد – sh 341

از بدو شروع کار تاریخ ، انسان های اولیه از پوست حیواناتی که برای تغذیه شان شکار می کردند برای زیر انداز استفاده می کردند . با کسب مهارت و تجربه و اهلی کردن بعضی از حیوانات مثل گوسفند دریافتند که می توانند از پشم این حیوانات برای زیرانداز استفاده کنند . رفته رفته علم لازم را برای ساختن ابزار به دست آوردند و دریافتند که می توانند پشم ها را به نخ تبدیل کنند اوایل کار نخ کردن پشم ها را با دستانشان انجام میدادند . بعدها وسایل ساده ای اختراع کردن که به این نخ ریسی سرعت بخشید آنها توانستند با به هم بافتن نخ ها زیر اندازهای ساده که تار و پود داشتند را بافتند . این بافته ها کم کم تبدیل به بافت گبه یا قالیچه شد . قدیمیترین نمونه قالی که امروزه یافت شده است مربوط به نقوش دوران هخامنشی است که در دره ی پازیزیک نزدیک به مغولستان پیدا شده محققان می گویند این فرش مربوط به بافت مادها و یا پارت ها می باشد . بحث در مورد فرش یکی از مسائل مورد علاقه ی شرق شناسان است . اما بیشتر مطالعاتی که صورت گرفته مبنای علمی ندارد و در اکثر موارد مغرضانه ا ست . هنر فرش و گلیم بافی ، قدمت و تنوع فرش بافی ایرانیان کم وبیش بر دنیا شناخته شده است . با این همه نمیتوان تاریخ دقیقی برای بافت فرش معلوم کرد ولی آنچه که بدیهی است گلیم بافی مقدمه ای برای بافت فرش است و تاریخ تقریبی آن به 3000 سال قبل از میلاد میرسد .

دستگاه بافت گلیم چهار نوع بود 

1 – گلیم ساده باف : که از یک کجو و چوب کمکی تشکیل می شود و گلیم بافته شده دو رو بود و هر دو روی آن قابل استفاده بود

2 – گلیم چرخی باف – این دستگاه چهار کجو داشت و هر کدام از این کجوها به وسیله کمان ها جا به جا میشد و پود از داخل تارها رد می شد ودر پشت گلیم گبه پود اضافی جمع می شوند که آن را ضخیم می سازد و یک روی آن قابل استفاده است .

3 – دستگاه جاجیم : که چهار کجو دارد و چند کمان و تفاوتی که جاجیم با سایر گلیم ها دارد رنگی بودن تار آن است پشت و روی جاجیم نیز یکی است 

4 – گلیم سوزنی یک کجو دارد و از نظر ظاهری به گلیم ساده باف شبیه است این نوع بافت میان عشایر رواج داشت و اغلب جنبه تزئینی داشت آن چه امروزه از گلیم و گبه باقی مانده علاوه بردستبافت های عشایر گبه ماشینی است که سعی شده است همان قالب و طرح و بافت اصیل در آن اجرا شود و اغلب طرح ها بدون دخل وتصرف از گبه های دستبافت گرفته شده و سعی شده رنگ بندی حفظ شود مزایایی که گبه های ماشینی دارد قیمت بسیا ر پایین است نسبت به نوع دستبافت چرا که برای گبه دستبافت زحمت فراووانی کشیده می شود وتبع قیمت آن نیز بالاست اما گبه  ماشینی با حفظ تمام اصول و رنگ بندی و رعایت رسم امانتداری درطرح و نقش بافته شده است و ما میتوانیم با پرداخت هزینه اندک آنها را در خانه خوذد داشته باشیم یکی از این گبه ها ، گلیم فرش گبه کاشان طرح چالش است که طرح و رنگ آن با نوع دستبافت آن هیچ تفاوتی نمیکند گلیم گبه ماشینی طرح چالش با دستگاهی به نام شونهر بافته شده است و 330 شانه دارد و دارای تراکم طولی 900 می باشد این گبه ماشینی با طرح خشتی و با رنگ بندی بسیار شادی بافته شده است و قابلیت شست وشوی آسان را دارد . گروه فرش روز کاشان با بهره گیری از تمام امکانات روز و متریال عالی دست شما را برای انواع گلیم ، گبه وگلیم فرش ماشینی باز گذاشته است .

ویژگی های کلیدی
گلیم گبه ماشینی طرح چالش با دستگاهی به نام شونهر بافته شده است و 330 شانه دارد
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه