خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

گلیم گبه طرح صنم کد - SH 336

برای بزرگنمایی تصویر با ماوس روی آن حرکت نمایید .
گلیم گبه طرح صنم  کد - SH 336
گلیم گبه طرح صنم  کد - SH 336
محصول ویدئو ندارد
موجود نيست
اطلاعات خرید
وضعيت موجودي: موجود نيست
ابعاد :
رنگبندی :
شماره انبارداري:  
مقدار: 0 عدد
تعداد: 
افزودن به ليست مقايسه | افزودن به محصولات مورد علاقه
 
مشخصات فنی محصول
شانه: 330
تراکم: 900
رنگ: 8
دستگاه بافت: شونهر
جنس نخ: پلی استر پنبه
ابعاد: 1*1.5 1.5*2.25 2*3 50*80 2.5*3.5 3*4

معرفی محصولات روز کاشان

گلیم گبه طرح صنم  کد - SH 336

گبه در گذشته به معنی پارچه ضخیم و نوعی زیر انداز و فرش بوده که به صورت درشت بافت می شده است و مانع ورود سرما از سطح زمین به چادر عشایر بوده است . گبه ها عموما توسط عشایر بافته می شده است و اوایل دارای طرح های ساده و کم کم به طرف طرح های ذهنی که از طبیعت الهام گرفته می شد رفت . در این طرح ها بافندگان غم و شادی خود را در آن نمودرا می ساختند ، اغلب نقش های گبه بیشتر از طبیعت اطراف عشایر سرچشمه می گرفت . بعضی ازطرح های گبه به صورت مختصر شامل :

1 – گلیم طرح خشتی : یا مربع های کناره هم بودند که یک نقش یا چندین نقش به طور منظم در آن تکرار می شد .

2 -  گلیم طرح شیر: که نقش مشترک بین تمام بافندگان گبه در سراسر ایران بوده است .

3 – گلیم طرح حوض گبه : که به این صورت بوده است که در وسط فرش ترنج بافته می شده و گل ها وغنچه ها در اطراف آن روییده بوده است .

4 – گلیم طرح گل گبه : که نقش گل رز در آن بافته می شده است . 5 – طرح ایلاتی : که شامل قالب های دایره ، لوزی ، مربع ، مستطیل بوده است .

6 – گلیم طرح درخت : که شامل درخت سرو و بید مجنون بوده است ، بید مجنون نماد غم و اندوه بافنده ی گلیم گلبه بوده است .

7- گلیم طرح های خانه های در هم : در این نقش ها مفهوم عرفانی جریان داشته و برداشت انتزاعی از مراحل زندگی را نمایش می دهد .

8 – گلیم طرح کف ساده : در این طرح که یک نوع بی نقشی به حساب میامده است خانه ساده روستایی و زمین های خالی از محصولشان را به تصویر می کشد .

در آخر می توان از طرح عنکبوت ، لوزی لوزی ، زیگزاگ ، محراب ، حیوانات و انسان و غیره نام برد . نخ گبه هایی که در گذشته بافته می شد ، اغلب خود رنگ بود ، یعنی بدون اینکه از رنگی برای پشم گوسفندان استفاده کند ، آنها را بعد از نخ ریسی به طور مستقیم در گلیم گبه ها بافت می کردند . که دارای رنگ سیاه ف سفید و خاکستری بود . استفاده از این رنگ ها بستگی به حالت روحی بافندگان داشت . مثل اینکه غم خود را با بافتن رنگ سیاه نشان می دادند و وقتی رنگ سفید را بافت می کردند نشان از این بود که بافنده روز خوبی را گذرانده است . بعد ها از رنگ طبیعی برای رنگ کردن این پشم ها استفاده می شد ، مثلا روناس را برای قرمز کردن پشم گوسفندان استفاده می کردند . با تولید رنگ شیمیایی ، این رنگ ها جایگزین رنگ های طبیعی شدند و با اختراع ماشین ریسندگی تحولی در صنعت فرش ماشینی و گبه و گلیم بافی بوجود آمد .امروزه هرساله هزاران تخته از گلیم فرش گبه توسط این دستگاه ها با انواع طرح های مذکور بافته و به باززار فرش ماشینی دنیا عرضه می شود . گلیم فرش گبه طرح صنم توسط دستگاه بافندگی شونهر با نخ پلی استر پنبه بافته شده است . گلیم گبه طرح صنم کاشان با نقش های لوزی لوزی سوار بر هم بافته شده است در حاشیه آن نقش قلاب هایی به صورت منظم و متناوب تکرار شده است . زمینه این گلیم گبه سرمه ای و حاشیه ی کناری آن به رنگ قرمز است . لوزی های مرکزی این طرح به رنگ کرم و ابی فیروزه ای است که به صورت سوار برهم طراحی و بافته شده است . شرکت فرش روز کاشان با ارائه خدمات خرید فرش درجه یک ، خرید بی واسطه و خرید اینترنتی فرش با رابط کاربری مناسب در خدمت مشتریان خرید فرش می باشد .

ویژگی های کلیدی
گلیم گبه طرح صنم کاشان با نقش های لوزی لوزی سوار بر هم بافته شده
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه