خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

مشخصات فنی تکمیلی فرش ماشینی قبل از خرید

مهمترین مشخصات فنی در خرید فرش ماشینی :


درجه کیفیت فرش :
فرش روز به عنوان یکی از بزرگترین فروشگاه های فرش در ایران با توان بالای صادرات فرش به خارج از ایران و با هدف ارائه بهترین کیفیت فرش ماشینی و با بهترین و نازلترین قیمت فرش فعالیت خود را آغاز نموده و کلیه فرش های موجود در فروشگاه آنلاین فرش روز از درجه کیفیت یک ممتاز برخوردار می باشند.


شانه فرش :
در فرش ماشینی دو نوع مشخصه وجود دارد: عرضی و طولی
در انواع فرش ماشینی منظور از شانه فرش همان تراکم عرضی فرش می باشد که به تعداد ریشه یا گره رنگ در یک متر از عرض فرش ماشینی گفته می شود که آن را به نام شانه فرش یا  reeds نیز شناخته می شود.
به عنوان مثال قالی یا فرش 700 شانه به این معنی است که در هر متر از عرض آن فرش معادل 700 ریشه یا گره رنگ بافته شده است که یکی از عوامل مهم در تعیین کیفیت فرش می باشد.
شانه های پر کاربرد فرش ماشینی که به طور معمول در بازار فرش امروز به فروش می رسند عبارتند از:
فرش های : 440 شانه و 500 شانه و 700 شانه و 1000 شانه و 1200 شانه .


تراکم فرش :
در فرش ماشینی دو نوع مشخصه وجود دارد: عرضی و طولی
تراکم طول فرش به تعداد ریشه های فرش یا گره رنگ فرش در یک متر فرش گفته می شود مثلا یک فرش ماشینی با تراکم 1000 یعنی اینکه در یک متر از طول فرش معادل 1000 ریشه یا گره رنگ بافته شده وجود دارد.
تراکم های پر کاربرد فرش ماشینی که به طور معمول در بازار بورس فرش به فروش می رسند عبارتند از:
تراکم 300 و تراکم 400 و تراکم 500 و تراکم 600 و تراکم 700 و تراکم 800 و تراکم 900 و تراکم 1000 و تراکم 1200 و تراکم 1400 و تراکم 2550 و تراکم 3000 و تراکم 3200 و تراکم 3600 .


جنس نخ خاب فرش :
یکی از پر کاربرد ترین جنس نخ فرش های ماشینی که از کیفیت بسیار بالایی نیز در تولید فرش برخوردار می باشد نخ صد در صد اکرلیک یا آکریلیک هیت ست ( اصطلاح هیت ست شده مربوط به نخ استفاده شده در بافت فرش ماشینی بوده و به فرآیندی می گویند که طی آن نخ بعد از ریسیده شدن با بخار و دما حرارت داده می شود تا تثبیت شود و این کار باعث افزایش کیفیت نخ و علی الخصوص کیفیت فرش ماشینی می شود ) شده است و تمامی فرش های تولید و ارائه شده توسط شرکت فرش روز از جمله فرش ها و نقشه های دستباف گونه از نوع فرش درجه یک و فرش ممتاز کاشان بوده و 100% اکرولیک هیت ست شده می باشند که با مدرن ترین و مجهزترین دستگاه بافت فرش روز دنیا مثل وندویل ، HCPx2 و HCIx2 با مواد اولیه مرغوب و عالی فرش با درجه خلوص یک مثل الیاف سوپر برایت آلمان بافته شده اند.


تعداد رنگ فرش :
در بافت فرش تعداد رنگ واقعی فرش بسیار مهم می باشد که در هارمونی رنگ فرش و روانشناسی رنگ فرش های ماشینی تاثیر بسزایی دارد.
عمده ترین تعداد رنگ در فرش های ماشینی بافته شده تا به امروز:
فرش ماشینی 8 رنگ ، فرش ماشینی 10 رنگ ، فرش ماشینی 12 رنگ و فرش ماشینی 16 رنگ می باشند.


ابعاد و اندازه فرش :
پرکاربردترین ابعاد و اندازه های فرش های ماشینی بافته شده عبارتند از:
فرش  1×1.5و فرش  3.5×2.5و فرش 3×2 و فرش  4×3و فرش  2×1و فرش  3×1و فرش 4×1
البته پر فروش ترین فرش ها ابعاد فرش ماشینی 6 متری و فرش ماشینی 9 متری و فرش ماشینی 12 متری می باشد که در بازار فرش عرضه می شود.
ضمنا گروه طراحی و بافت فرش روز قادر به بافت فرش های سفارشی در ابعاد مورد دلخواه مشتری نیز می باشد.


رنگ زمینه فرش :
واحد طراحی و گرافیک فرش روز جهت افزایش تنوع فرش های خود و افزایش قدرت انتخاب فرش ها برای ست کردن با دکوراسیون مشتریان فرش های خود را در رنگ های متداول و متنوع زیر می بافد :
فرش بادامی ، فرش آبی فیروزه ای ، فرش روناسی ، فرش گردویی ، فرش سرمه ای ، فرش کرم ، فرش آبی ، فرش گلبهی ، فرش کاربنی و رنگ های متنوع و جدید دیگر.


شهر تولید کننده فرش :
شهر فرش کاشان از دیر باز مهد بافت انواع فرش های دستباف و فرش های ماشینی در جهان می باشد و افتخار فرش روز این بوده که از تجربه چند هزار ساله بافنده های فرش ماشینی کاشان برای بافت فرش ها و تابلو فرش های خود استفاده نموده است.
فرش روز قادر به بافت انواع فرش ماشینی کاشان و همچنین ارائه انواع فرش کاشان با عناوین زیر می باشد:
فرش ماشینی سنتی ، فرش ماشینی مدرن ، فرش شگی ، فرش شنل ، فرش فریز ، فرش فانتزی ، فرش کودک دخترانه و فرش کودک پسرانه ، فرش گبه ، گلیم فرش ، تابلو فرش منظره ، تابلو فرش آیه ، تابلو فرش سفارشی ، تابلو فرش چهره ، فرش گرد ، فرش کناره ، فرش طرح دستباف یا فرش دستباف گونه ، پادری ، فرش گرد فانتزی ، فرش گرد گبه ، پشتی ، فرش گرد شگی ، فرش 350 شانه ، فرش 440 شانه ، فرش 500 شانه ، فرش 500 شانه طرح 700 ، فرش 700 شانه ، فرش 700 شانه دستباف گونه ، فرش 1000 شانه ، فرش 1200 شانه ، فرش ابریشم ، فرش ابریشم گونه .
کلیه فرش ها در طرح ها و رنگ ها و اندازه های متنوعی بافته می شوند.

 

دیگر مشخصات فنی فرش ماشینی:

شکل فرش : فرش مستطیل

جنس نخ پود فرش : پنبه

تراکم پود فرش در متر : 2550

جنس نخ تار فرش : پلی استر و پنبه

قابل شست و شو: فرش قابل شستشو می باشد

مقاومت بالای فرش به علت استفاده از نخ هیست ست شده

استفاده همزمان پلی استر و پنبه در نخ تار برای ماندگاری بیشتر فرش


شرکت و دستگاه تولید کننده فرش :
کلیه فرش های فرش روز در کارخانه فرش کاشان بافته شده و فرش ها با قیمت درب کارخانه تولید و عرضه می شوند.
فرش های بافت شده فروشگاه اینترنتی فرش روز با مدرن ترین و مجهزترین دستگاه های بافت فرش روز دنیا مثل وندویل ، HCPx2 و HCIx2 و با مواد اولیه مرغوب و عالی فرش با درجه خلوص یک مثل الیاف سوپر برایت آلمان بافته شده اند.


بیمه فرش :
کلیه فرش های ماشینی بافته شده توسط کارخانه فرش روز کاشان دارای بیمه نامه معتبر فرش یکساله بیمه ایران بوده و همراه با خرید فرش ارائه خواهد شد.


گارانتی و ضمانت نامه فرش :
شرکت فرش روز به دلیل اطمینان کامل از کیفیت بالای فرش های تولیدی خود گارانتی و ضمانت نامه فرش های خود را از 5 الی 10 سال در نظر گرفته است و این شرکت با پشتیبانی و خدمات پس از فروش خود یکی از قوی ترین مجموعه ها را در زمینه فروش فرش ماشینی به صورت تخصصی دارد.


نحوه خرید و ارسال فرش :
هموطنان عزیر ما می توانند برای خرید کلیه فرش ها و تابلو فرش ها به راحتی با عضویت در فروشگاه آنلاین فرش روز و یا تماس تلفنی با کارشناسان فنی و پشتیبانی فرش روز ، سفارشات خود را ثبت نموده و فرش مورد نظر خود را با انتخاب رنگ فرش و طرح فرش مورد نظر در باربری یا درب منزل تحویل گیرند.
کلیه فرش های بافته شده فرش روز با ارسال رایگان فرش و با تحویل به موقع در اسرع وقت با پایین ترین قیمت فرش تحویل خواهند شد.


حداقل و حداکثر زمان تحویل فرش :
حداقل زمان تحویل فرش های خریداری شده از فرش روز 7 روز کاری بوده و حداکثر زمان تحویل فرش ها 14 روز می باشد.
7 روز اول جهت بافت فرش و آهار فرش و بسته بندی فرش و 7 روز دوم جهت ارسال رایگان فرش می باشد.
شرکت فرش روز تحت نظارت کارخانه فرش ماشینی کاشان به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان و صادر کنندگان فرش ماشینی همواره تلاش نموده رضایت کامل مشتریان خود را جلب نماید و تجربه یک خرید شگفت انگیز فرش را برای مشتریان و هموطنان رقم زند.
ضمنا فرش روز تلاش خواهد کرد همیشه به طور مداوم جدیدترین طرح ها و رنگ های فرش ماشینی را با قیمت های مناسب طراحی، تولید و عرضه نماید.


با تشکر – واحد تحقیق و آموزش فرش روز کاشان

 

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
فرش آشپزخانه عروس چه ویژگی هایی باید داشته باشد
معرفی فرش ماشینی طرح دستباف در انواع مختلف جهت خرید
انتخاب فرش برای پذیرایی با توضیحات کامل برای خرید
صادرات تابلو فرش به تمامی کشور ها
همه آنچه که باید درباره فرش دستباف کاشان بدانید!
 

کارخانه فرش روز کاشان ، یک از کارخانه هایی است که سعی دارد با عرضه محصولات و تولیدات خود به صورت مستقیم در اختیار مشتریان عزیز ، قیمت واقعی را به این عزیزان ارائه دهد تا هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسب و عالی در اختیار داشته باشند . الیاف مورد استفاده در فرش های ماشینی کارخانه همگی از بهترین الیاف موجود در بازار هستند ، از جمله فرش ماشینی آکریلیک ، فرش ماشینی ترک ، فرش ماشینی پنبه و فرش ماشینی پلی استر.

سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه