خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

شما در خرید فرش ماشینی کیفیت برایتان مهم است یا قیمت ؟ حتما بخوانید⚡️

carpet-quality-help.jpg

افرادی هستند که به هر فروشگاهی که برای خرید می روند، چند معیار مشخص برای ان در نظر گرفته اند و بر اساس آن انتخاب های خود را انجام می دهند. خرید فرش ماشینی هم یکی از محصولاتی است که برخی ها ملاک های مشخصی برای آن تعیین کرده اند. ولی تا چه حد این ملاک ها می تواند به نفع آنها باشد؟ آیا سودی که در ابتدا می کنید، تبدیل به ضرر آینده نخواهد شد؟

خرید و فروش فرش ماشینی یکی از اقدامات مهم می باشد و به این علت که یک کالایی با ارزش بسیار شناخته می شود، در این امر باید دقت زیادی کرد. فرش ماشینی 700 شانه از انواع فرش ماشینی است که برای مثال دارای پایین ترین قیمت نسبت به فرش های با تعداد شانه و تراکم بالا می باشد. اما با اینکه دارای قیمت پایین تری نسبت به بقیه محصولات می باشد، کلا یک محصول گران قیمت در زمینه لوازم خانگی و دکوراسیون به حساب می آید.

در صورتی که شما در این خرید اشتباهی مرتکب شوید، ممکن است سرمایه زیادی را از دست بدهید و سودی که ممکن است در ابتدا با خرید فرش ماشینی ارزان کرده باشید، به ضرر مالی آینده تبدیل شود. شاید چند ماهی طول بکشد تا شما متوجه این امر شوید که فرشی مرغوب نخریده اید، برای همین ممکن است آنقدر اوضاع وخیم باشد که مجبور باشید به خرید مجدد فرش ماشینی فکر کنید.

در هر کالایی بررسی و تحقیق بسیار بسیار حیاتی است و شما قبل از اینکه بخواهید اقدام به خرید بکنید، باید اطلاعات کافی را داشته باشید، فرش هم که جای خود دارد.

گستردگی تولیدات فرش ماشینی در ایران به وضوح روشن است. اما نکته ای که وجود دارد، این است که ممکن است برخی از سودجویان از این گستردگی سوء استفاده نمایند و اقدام به وارد کردن کالا ها و فرش های بی کیفیت به بازار کنند و آنگاه برخی از مشتریان متضرر شوند.

پس ما بر این شدیم که مطلبی را برای شما تهیه نماییم تا با استفاده از آن بتوانید قبل از خرید فرش ماشینی کاشان، اطلاعاتی را بدست آورید تا خدایی ناکرده در این معامله حساس متضرر نشوید. همه مطالبی که در این محتوا در اختیار شما قرار داده می شود، با استناد به اطلاعات دقیق است و بدون غرض و هدف نوشته شده است.

اهمیت کیفیت در خرید فرش ماشینی

قبل از اینکه به خرید فرش بپردازید، این نکته را باید بدانید که فرش خریدن شوخی نیست و نباید آن را ساده گرفت. پس اگر کیفیت برای شما مهم نیست، حتما این بند از این محتوا را بخوانید تا متوجه شوید، کم اهمیتی یا بی اهمیتی به این موضوع می تواند چقدر به ضرر شما تمام شود.

 

  • ·         اگر به کیفیت فرش ماشینی دقت نکنید، ممکن است فرشتان چند ماه، چند هفته و یا حتی چند روز بعد از خرید، نخ کش شود  اگر ضمانت بازگشت برای شما در نظر گرفته نشده باشد، تازه اول دردسر شما است و باید شکایت کنید و از این گونه مسائل.
  • ·         اگر به کیفیت فرش ماشینی دقت نکنید، ممکن است بعد از مدتی استفاده، رنگ آن از بین برود یا با ریختن اب و یا چای داغ چار این مسئله شود.
  • ·         اگر به کیفیت فرش ماشینی دقت نکنید، ممکن است فرشتان با یک جسم داغ حتی برای چند ثانیه هم که شده ، بسوزد و جای آن تا مدت ها شما را آزار دهد.
  • ·         اگر به کیفیت فرش دقت نکنید، پرزدهی زیاد آن ، شما را آزرده خاطر خواهد کرد و شما میمانید و پرز هایی که تمام شدنی نیستند.

 

فکر کنم به اندازه کافی متوجه شدید که کیفیت فرش را نباید دست کم بگیرید و حال برای اینکه در معاملات دچار اشتباه نشوید، می خواهیم چند مورد از تشخیص کیفیت فرش ماشینی را برای شما بیان کنیم.

تشخیص کیفیت در خرید فرش ماشینی

 با مطالعه داشتن و کسب اطلاعات لازم در زمینه خرید فرش ماشینی دیگر نیازی نیست که نگران خرید خود باشید، چون این مسئله وقتی شما اطلاعات کافی دارید، آنقدر ها هم بزرگ نخواهد بود. توصیه می کنیم که این مطالب را در هنگامی که به خرید در نمایشگاه های فرش که می روید، با خود مرور کنید و از آن استفاده نمایید.

البته کارشناسان فروش فرش ماشینی در هر نمایشگاه هم حضور دارند و اطلاعاتی که بخواهید در اختیار شما قرار می دهند، سپس می توانید با اطلاعاتی که در اختیار دارید و با انطباق آنها با معیار های کیفیتی که در این مقاله به آن می پردازیم، یک خرید با کیفیت و راحت را داشته باشید.

1-      هر فرش ماشینی که می خواهید بخرید، قبل از همه چیز ظاهر آن را بررسی کنید.

یکی از مواردی که برخی اوقات می تواند به تشخیص کیفیت فرش، کمک بسیاری کند، ظاهر آن است. اگر فرش ماشینی بی کیفیت باشد، در هنگام خرید به برخی از نکات ممکن است بر بخورید که در قسمت هایی از فرش تکرار شده اند یا اینکه تقطیع شده اند.

بله این نشانه بی کیفیتی است که از دستگاه های بافنده قدیمی ناشی می شود. این نشانه به تکرار نقشه معروف است و شما در هنگامی که آن را مورد بررسی قرار می دهید می توانید مشاهده نمایید. حال اگر فرشی دارای تکرار نقشه نبود، باید به سراغ گزینه ها و مراحل دیگری برویم.

2-      در کنار تعداد شانه به تراکم آن هم دقت لازم را داشته باشید.

حتما از فروشنده یا کارشناس فروش این سوال را بپرسید که فرش دارای چه تعداد شانه است و در این تعداد شانه دارای چه تراکمی است؟ تعداد شانه باید با تراکم قطعا همخوانی لازم را داشته باشد، و این مسئله می تواند برای شما مورد مهمی در تشخیص کیفیت بافت فرش باشد.

فرش هایی که دستگاه ها می بافند معمولا با تعداد شانه و تراکم متناسب روانه بازار می شوند. برای مثال فرش ماشینی 1200 شانه دارای تراکم 3600 است و اگر جایی مشاهده کردید که تراکم پایین تر است، زنگ خطری برای شما خواهد بود تا بتوانید متوجه کیفیت پایین این محصول شوید.

برخی از دستگاه های بافنده می توانند با تغییراتی که در آنها صورت می گیرد تبدیل شوند و بتوانند فرش های با تعداد شانه بالاتر ببافند. مثلا دستگاهی که قبلا 500 شانه بوده است، با اعمال تغییراتی می تواند 1200 شانه ببافد. این موضوع را فقط می توان از طریق نام دستگاه بافنده  همچنین تعداد تراکم آن متوجه شد. اگر فرشی با تعداد شانه 1200 و تراکم خیلی پایین تر از 3600 دیدید، شک نکنید که کاسه ای زیر نیم کاسه خواهد بود.

3-      به دستگاه بافنده فرش ماشینی دقت کنید.

در خرید فرش ماشینی یکی از موضوعاتی که باعث اختلاف در کیفیت می شود، دستگاه بافنده است. همانطور که در بند قبلی هم به آن اشاره شد، ممکن است با استفاده از تغییراتی بتوانند منجر به تولید محصولات با تعداد شانه بالا در دستگاه های قدیمی شوند. اگر شما در هر رده شانه ، اسم دستگاه بافنده را بدانید دیگر کلاه سرتان نمی روید و فرش ماشینی اصل و اورجینال نصیبتان خواهد شد. در فرش 1500 شانه دستگاه بافنده HCI x3، در 1200 شانه HCI x2 ، در 1000 شانه HCI x1 و در 700 شانه HCP x2 استفاده می شود.

این نکته را بدانید که فعلا در حال حاضر این مدل ها فقط در بازار ایران موجود هستند و دقت کنید که اگر نام دیگری مشاهده کردید، متوجه شوید که دستگاه تبدیلی بوده و فرشی که می خواهید بخرید، اورجینال نیست.

4-      نخ خاب فرش ماشینی را بررسی کنید.

نخ خاب تاثیر بسیار مهمی را در کیفیت فرش ماشینی دارد. شما می توانید از آن متوجه شوید که فرش با استفاده از مواد اولیه با کیفیت بافته شده است، یا خیر؟

مواد اولیه ای که در نخ خاب مورد استفاده قرار میگیرند، میتوانند انواع گوناگونی داشته باشند. این انواع نخ ها همگی مصنوعی هستند و با استفاده از فرآورده های شیمیایی ساخته شده اند. ویسکوز، ابریشم مصنوعی یا پلی استر، اکریلیک، بی سی اف، پلی پروپیلن، برایت و غیره همگی موادی هستند که می توانند در نخ خاب فرش ماشینی مورد استفاده قرار بگیرند.

اما هر کدام دارای کیفیت متفاوتی هستند و ممکن است یکی دارای کیفیت بالایی باشد و یکی نسبت به بقیه دارای کیفیت کمتری باشد. اکریلیک هیت ست بهترین نخ موجود برای استفاده در نخ خاب انواع فرش ماشینی است. در خرید فرش ماشینی حتما بررسی کنید که فرش موجود اکریلیک باشد و با استفاده از اکریلیک خالص بافته شده باشد.

این فرش ها نسبت به بقیه فرش ها که با نخ ها متفاوت بافته شده اند، دارای قیمت بیشتری است. همچنین اکریلیک دارای انواع گوناگونی مثل برایت، ترک و هیت ست دارد که همگی در جهت افزایش کیفیت اکریلیک فرایند سازی شده اند.

در رده دوم کیفیت الیاف نخ خاب فرش، می توان نخ های پلی استر ( ابریشم مصنوعی ) را نام برد. پلی استر هیت ست یکی از بهترین گزینه ها بعد از اکریلیک هیت ست می باشد. البته برخی از تولید کنندگان برای افزایش کیفیت فرش ماشینی، پلی استر را دوبار هیت ست می کنند که به آنها پلی استر ترک گفته می شود.

برای انطباق همه مواردی که گفته شده، می توانید با بررسی برچسبی که پشت فرش چسبانده شده است، اقدام نمایید. این برچسب شناسنامه فرش است و تمام مشخصات فنی در آن ذکر گردیده است.

کلمات کلیدی مرتبط :
نظرات فرش روز
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
کد امنیتی :
CAPTCHA Image کد امنیتی را وارد کنید:
Refresh Image
دیگر مطالب کاربردی فرش
فرش ماشینی کاشان با کیفیت تر است یا فرش ماشینی مشهد ؟
مزایا و معایب خرید آنلاین فرش
درباره تاریخچه نقشه های تابلو فرش ماشینی
فرش شگی چیست؟
فروش عمده و صادرات انواع تابلو فرش ماشینی
ادامه
نماد اعتماد الکترونیکی
سوالات رایجسوالات رایج فرش روز تلفن تماس03155353082 - 03155353081

۷ روز هفته، ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.

خدمات ویـژه فرش روز
سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه