خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

قبل از خواند این مقاله به خرید فرش فانتزی فکر نکنید❗

buy-fantasy-carpet.jpg

اینکه چه فرشی را برای منزل خود تهیه کنیم، شاید یکی از سوالاتی باشد که هنگام خرید فرش بیشترین درگیری را برای ذهن شما ایجاد کند. به راستی، واقعا باید چه فرشی را برای منزل خود تهیه نماییم؟ خرید فرش فانتزی یا فرش های سنتی و کلاسیک؟ فرش های وینتیج یا ترک؟ گلیم فرش یا گبه؟ همه این موارد گزینه هایی هستند که می توانند برای شما قرار بگیرند و شما از آنها استفاده نمایید.

باید بسیار دقت نمود، که یک خرید فرش بسیار مناسب صورت بگیرد، در غیر اینصورت باید هزینه زیادی بپردازید و دوباره بعد از یک مدت، مجبور باشید فرش ماشینی بخرید. همه این موارد نیازمند این است که شما با دقت به بررسی نکات این مطلب بپردازید و اطلاعاتی را که درباره خرید فرش ماشینی فانتزی کاشان در اختیارتان قرار می گیرد، استفاده ببرید.

فرش فانتزی، یکی از انواع فرش ماشینی است که شما می توانید آن را برای منزل خود تهیه نمایید. فرش هایی که در ایران تولید می شوند دارای تنوع گسترده ای می باشند که به همین دلیل دست مشتریان برای خرید باز است. فانتزی ها از دسته بندی هایی هستند که دارای طرح و نقشه مدرن هستند و به همین دلیل به آنها فرش مدرن هم گفته می شود.

این فرش ها اغلب دارای رنگ بندی های شاد و متنوعی هستند که در طرح های کلاسیک کمتر دیده می شود. اگر شما به انواع فرش های با طرح و رنگ ساده علاقه مند هستید، خرید فرش فانتزی به شدت به شما توصیه می شود. چون همانطور که میدانید، سلیقه همه مردم، یکسان نیست و همه دوست ندارند از فرش های کلاسیک در منزل خود استفاده کنند و فرش های فانتزی یک نوع نوآوری است که می تواند به مردم کمک کند، تا بتوانند فرش های خاص و با طرح و رنگ متفاوت بخرند.

فرش شنل، شگی، فریز، کودک و سه بعدی از انواع فرش فانتزی ماشینی به حساب می آیند و هر کدام دارای ویژگی های خاصی هستند که شما می توانید هر کدام از آنها را که مورد پسندتان بود، خریداری کرده و به خانه ببرید.

نکات خرید فرش فانتزی

شما باید بتوانید قبل از اینکه به خرید فرش فانتزی فکر کنید، بتوانید انواع آنها و تفاوت آنها را بشناسید تا خرید راحت تری داشته باشید. در ادامه می خواهیم به بررسی انواع فرش مدرن بپردازیم:

·         فرش شگی

از نمونه فرش های متفاوت در طراحی است که به صورت پرز بلند تولید می شود و به همین دلیل نامگذاری آن به شگی انجام شده است. در واقع شگی، کلمه ای انگلیسی به نام پرز بلند است و نام این فرش فانتزی از آن الهام گرفته است.

این نوع فرش ها دارای طرفداران زیادی می باشد و بیشتر برای اتاق های خواب مورد استفاده قرار می گیرد. پرز های بلند این فرش، نرمی و لطافت خاصی را به مخاطب های خود ارائه می دهد و شما می توانید از آن برای استراحت نیز استفاده نمایید. اغلب بافتت این فرش ها به صورت تک رنگ انجام می گیرد و رنگ هایی همچون سفید، مشکی، صورتی ، آبی ، گلبهی و غیره در آن استفاده می شوند.

استاندارد شکل طراحی آن به صورت مستطیل می باشد، اما انواع گرد آن نیز موجود است و به صورت سفارشی بافته می شود. به علت پا خور نرم و لطیفی که دارد می تواند در ابتدای ورودی ها مورد استفاده قرار بگیرد و همچنین به علت استفاده از نگ های ساده و یکنواخت فرش بسیار مناسبی برای استفاده در فضاهای مدرن می باشد.

·         فرش شنل

یکی از انواع فرش های پرز داری که در مجموعه فرش ماشینی کاشان به تولید میرسد، فرش شنل می باشد. این فرش ها برعکس فرش های شگی، دارای طرح و نقشه هستند ولی طرح و نقشه آنها معمولا ساده است. برای مثال بیشتر از طرح های هندسی ساده برای طراحی نقشه آنها استفاده می شود.

این فرش ها دارای پرز می باشد، اما به بلندی شگی نیست و پاخور راحتی نیز دارد. به خاطر طراحی فانتزی، این فرش ها بسیار مناسب اتاق خواب های کودک، عروس و نوجوانان می باشد و شما می توانید از آنها برای افزایش جذابیت دکوراسیون استفاده نمایید.

·         فرش فریز

از دیگر فرش های فانتزی که میتوان آنها را مورد بررسی قرار داد، فرش فریز می باشد که چیزی بین فرش های شگی و شنل است. همانطور که از نامش پیدا است، این فرش ها دارای طراحی ساده و بی روح هستند به همین دلیل به آنها منجمد گفته می شود. البته طراحی ساده تر نسبت به فرش های شنل و طراحی با رنگ های بیشتر نسبت به فرش شگی، باعث می شود که مشتریان بتوانند در انتخاب خود، بیشتر تنوع داشته باشند.

شما باید در خرید فرش فانتزی، به علاوه اینکه به ظاهر دقت می کنید به مسائلی همچون کیفیت فرش فانتزی هم دقت لازم را داشته باشید تا در این باب، متضرر نشوید.

·         فرش کودک

یکی دیگر از فرش هایی که می توان آن را در دسته بندی انواع فرش فانتزی قرار داد، فرش کودک می باشد. فرش های کودک همانطور که از نامش پیدا است، دارای طرح های کودکانه، شاد و جذاب هستند و به همین دلیل می توان از آنها در اتاق کودکان و نوجوانان استفاده برد.

این فرش ها با استفاده از انواع شخصیت های کارتونی و صحنه هایی از انیمیشن های معروف تولید می شوند تا برای کودکان و نوجوانان جذابیت لازم را داشته باشد. فرش کودک به این علت که برای کودکان طراحی شده اند، کاملا ضد حساسیت هستند تا مشکلی برای سلامتی کودکان و نوجوانان در سنین حساس رشد، ایجاد نشود.

·         فرش سه بعدی

یکی دیگر از انواع فرش های فانتزی که می توان به آن اشاره نمود، فرش سه بعدی می باشد. این فرش ها همانطور که از نامشان پیدا است دارای طرح های سه بعدی هستند و شما می توانید برای خلاقیت در دکوراسیون محیط از این فرش ها استفاده نمایید.

کیفیت فرش فانتزی ماشینی

در خرید فرش فانتزی حتما باید به این نکته رعایت کنید که کیفیت آن چگونه است و آیا می توان برای سال های متمادی از این فرش ها استفاده نمود یا خیر؟ در واقع هر محصولی که بخواهیم بخریم باید به کیفیت آن دقت ویژه داشته باشیم، مخصوصا اینکه کالای مورد نظر ما فرش هم باشد. فرش به علت قیمت نسبتا بالایی که دارد باید حواسمان خیلی بیشتر از این ها جمع باشد.

برای بررسی کیفیت کیفیت یک فرش فانتزی باید از نظر نوع الیاف و نوع دستگاه بافنده به آن پرداخت. در صورتی که دستگاه بافنده قدیم و بی کیفیت باشد، در نتیجه می توان گفت که فرش های مذکور هم دارای کیفیت پایینی هستند. دستگاه آلفا شونهر در بین دستگاه های بافنده، جدید تر است و شما می توانید با بررسی شناسنامه فرش ( که معمولا پشت آن چسبانده می شود ) متوجه شوید که دستگاه بافنده چه دستگاهی است.

در مورد کیفیت الیاف هم باید بررسی نخ تار و پود و نخ خاب را در اولویت قرار داد. الیاف فرش فانتزی به دو دسته نخ خاب و نخ تار و پود تقسیم می شوند که هر کدام باید دارای کیفیت بالایی باشند تا در نهایت منجر به تولید محصول با کیفیت نهایی گردد.

الیاف پلی استر هیت ست از بهترین الیاف موجود در بازار برای استفاده در نخ خاب فرش های فانتزی می باشد. این الیاف به علاوه کیفیت و دوام خوبی که دارد، دارای قابلیت ضد حساسیت هم می باشد و شما می توانید این نکته را هم در هنگام خرید فرش فانتزی کاشان در نظر بگیرید.

نخ تار و پود هم به این علت که شاکله فرش و استحکام آن را سبب می شود از اهمیت بالایی برخوردار است. برای همین استفاده از بهترین مواد اولیه برای تولید آن الزامی است. مواد مصرفی در نخ پود آن پنبه خالص می باشد و همچنین در نخ تار آن از الیاف پلی استر بهره گرفته شده است.

بدین ترتیب می توان گفت که اگر یک فرش فانتزی با ویژگی هایی که برای شما بیان کردیم باشد، دارای کیفیت قابل قبولی نیز خواهد بود، در غیر اینصورت مورد تایید نیست. دستگاه بافنده آلفا شونهر، استفاده از الیاف پلی استر هیت ست در نخ خاب و استفاده از پنبه خالص در پود فرش از ویژگی های یک فرش با کیفیت فانتزی است.

خرید فرش فانتزی مشهد یا کاشان؟

شاید یکی از سوالاتی که ذهن برخی از مشتریان را قبل از خرید درگیر خود کرده است، این است که از کدام شهر اقدام به تهیه فرش فانتزی نماییم؟ فرش فانتزی مشهد بهتر است یا فرش فانتزی کاشان؟

کاشان به علت گستردگی شهرک های صنعتی و گستردگی وجود تولید کننده ها، دارای تنوع بسیار بالایی در زمینه فرش فانتزی می باشد، اما شهر مشهد هم تولیدات خوبی را در این زمینه ارائه می دهد و ملاک شهر، اصلا ملاک خوبی نیست. در واقع تنها ملاک هایی که شما باید در خرید فرش فانتزی به آن دقت کنید، ملاک هایی همچون کیفیت و قیمت آن می باشد.

با استفاده از ویژگی هایی که در متن بالا گفتیم، هر فرشی دارای این ویژگی ها بود، یعنی دارای کیفیت است و شما می توانید با خیال راحت آن را خریداری نمایید. همچنین در صورتی که همه ویژگی های مذکور مشابه بود ولی قیمت آن متفاوت بود، حتما از فرشی تهیه نمایید که دارای قیمت پایین تر است، چون کیفیت آنها یکسان است.

کلمات کلیدی مرتبط :
نظرات فرش روز
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
کد امنیتی :
CAPTCHA Image کد امنیتی را وارد کنید:
Refresh Image
دیگر مطالب کاربردی فرش
نکته اصلی فرش 1500 شانه ماشینی چیست و چه ویژگی ای دارد
صادرات تابلو فرش به تمامی کشور ها
مزایا و معایب خرید آنلاین فرش
بهترین فرش ماشینی چگونه انتخاب میشود
مقایسه فرش 1500 شانه با دستباف از نظر کیفیت و زیبایی
ادامه
نماد اعتماد الکترونیکی
سوالات رایجسوالات رایج فرش روز تلفن تماس03155353082 - 03155353081

۷ روز هفته، ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.

خدمات ویـژه فرش روز
سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه