خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

نکاتی برای خرید اینترنتی فرش بهتر ✚ توصیه های پلیس فتا

online-buy-carpet.jpg

در دنیای امروز که بسیاری از فعالیت ها با تکنولوژی آمیخته شده است، می توان گفت که برخی از خرید ها هم با استفاده از تکنولوژی صورت می گیرد. خرید اینترنتی فرش موضوعی است که میخواهیم به بررسی آن بپردازیم تا ببینیم آیا می توان با وجود برخی از مشکلات، به صورت اینترنتی فرش خریداری کرد؟

با توجه به اینکه فروشگاه های اینترنتی فرش ماشینی در چند سال اخیر رونق خاصی یافته اند و همچنین فروشگاه های جدید در حال شکل گرفتن هستند، بررسی خرید آنلاین فرش ماشینی یکی از موضوعات بسیار مهم و داغ برای خریداران این محصول میباشد، پس در هنگام خرید باید به یک سری اصول و نکات دقت شود تا خرید موفقیت آمیز حاصل شود.

راحت ترین دسترسی به فضای اینترنت با استفاده از گوشی موبایلی است که اکثرا آن را دارند. استفاده از تلفن همراه هوشمند برای اتصال به اینترنت، در واقع باعث شده است بسیاری از کاربران تحت مرورگر های اندرویدی وارد دنیای اینترنت شوند، پس می توان گفت که دنیای عجیب و غریب اینترنت، به راحتی هرچه تمام تر قابل دستیابی است، پس خرید های اینترنتی هم دارای اهمیت بالایی هستند.

خرید اینترنتی فرش از جهتی خرید بسیار آسانی است و از جهتی خرید سختی خواهد بود. شما اگر بخواهید یک خرید آسان و بدون دردسر را تجربه کنید باید قبل از آن با یک سری از قوانین آشنا شوید که ما در این مطلب قصد بیان آنها را داریم.

البته برخی ها هم هستند که به خرید اینترنتی عقیده ندارند، چون احساس می کنند ممکن است متضرر شوند، بنابراین سمت اینترنت برای خرید های آنلاین نمی روند.

مزیت های خرید اینترنتی فرش

قبل از هر چیز ابتدا به مزیت های خرید اینترنتی می پردازیم و سپس به ارائه برخی نکات در خرید فرش خواهیم پرداخت و شما می توانید از این مطالب نهایت استفاده را ببرید و با خیالی راحت و اطمینان خاطر به صورت اینترنتی محصول مورد نظر خود را خریداری نمایید.

·         راحتی دسترسی

خرید اینترنتی فرش یکی از مزیت هایی که دارد این است که به راحتی و با یک کلیک در دسترس خواهد بود. همچنین شما برای اتصال به اینترنت فقط به یک دستگاه هوشمند احتیاج دارید که می تواند تلفن همراه، تبلت و یا لپتاپ باشد. با جستجوی محصول مورد نظر در موتور جستجو می توانید به انواع فروشگاه ها با محصولات متنوع دسترسی داشته باشید.

·         عدم محدودیت زمانی

فروشگاه های اینترنتی دارای زمان باز بودن یا بسته بودن نیستند. شما می توانید به صورت 24 ساعته اقدام به خرید اینترنتی کنید و در این زمینه همه فروشگاه های اینترنتی به صورت شبانه روزی فعال خواهند بود. این در صورتی است که وقتی می خواهید برای خرید فرش ماشینی به صورت حضوری اقدام نمایید، ممکن است برخی از فروشگاه ها و نمایشگاه های فرش تعطیل باشند. همچنین در زمان تعطیلات هم فروشگاه های اینترنتی فعال هستند و بدون مشکل کار می کنند.

·         تنوع بالای محصولات

به این علت که فروشگاه اینترنتی نیاز به فضای واقعی جهت ارائه محصولات خود ندارد، به همین دلیل می تواند از یک نوع محصول انواع مختلفی را به نمایش بگذارد، چرا که با محدودیت جا برای محصولات خود مواجه نیست.

·         مقایسه قیمت ها

شما می توانید در فروشگاه های اینترنتی مختلف گشت و گذار کنید و قیمت های محصولات را با یکدیگر در کوتاه ترین زمان ممکن، مقایسه نمایید. اینگونه می توانید یک کالای مشابه را با قیمت ارزان تر پیدا کنید. مثلا در خرید فرش ماشینی ارزان باید بگردید و ببینید کدام یک از فروشگاه های اینترنتی فرش با همان کیفیت و همان طرح را ارزان تر به شما ارائه می نماید.

·         صرفه جویی در زمان

به این علت که با یک کلیک می توانید به فضای فروشگاه اینترنتی وارد شوید، نسبت به خرید های واقعی از فروشگاه ها، در زمان و وقت خود صرفه جویی می کنید. دیگر لازم نیست لباس بپوشید، در ترافیک بمانید و تازه به یک فروشگاه برسید. فقط به مرورگر خودتان مراجعه کنید و با جستجوی محصول مد نظر به انواع فروشگاه ها دست پیدا خواهید کرد.

·         صرفه جویی در هزینه و انرژی

یکی  از ویژگی های بارز خرید اینترنتی فرش که به یک مزیت تبدیل شده است، این است که شما می توانید با صرف انرژی کمتر به محصول مورد نظر دست پیدا کنید. مثلا شما برای اینکه بتوانید به فروشگاه واقعی دست پیدا کنید، باید با مصرف سوخت و انرژی بنزین، به آن برسید، در صورتیکه تنها انرژی مصرفی در فروشگاه های اینترنتی، انرژی باتری دستگاه هوشمند خواهد بود. همچنین هزینه بسته های دیتا بسیار کمتر از هزینه سوخت و استهلاک ماشین است.

البته این نکته را بدانید که در کنار موضوع مزیت ها، موضوع مشکلات هم در خرید اینترنتی مطرح است، اما به نظر می آید با وجود همه این مشکلات باز هم خرید اینترنتی دارای مزیت های بیشتری نسبت به خرید در فضای واقعی خواهد بود.

توصیه های پلیس فتا برای امنیت در خرید اینترنتی فرش

پلیس فتا یک مرجع برای بررسی و نظارت خرید های اینترنتی است به همین منظور این سازمان برای خرید اینترنتی فرش دارای توصیه هایی به طرفداران این نوع خرید می باشد که آنها را برای شما بیان می کنیم.

·         از سایت هایی خرید کنید که دارای نماد اعتماد الکترونیکی هستند.

نماد اعتماد الکترونیکی، یکی از راه های شناسایی سایت ها و فروشگاه های اینترنتی معتبر از فروشگاه های نامعتبر است. نماد اعتماد الکترونیک از طرف وزارت صنعت و معدن طی یک پروسه خاص به دارندگان فروشگاه های آنلاین اعطا می شود و لینک آن در داخل صفحه فروشنده قرار می گیرد. شما با کلیک کردن بر روی نماد اعتماد موجود در سایت می توانید به اطلاعات فروشنده دست پیدا کنید.

حواستان باشد که با کلیک بر روی نماد موجود در سایت به صفحه enamad.ir وارد می شوید و محلی است که همه اطلاعات فروشگاه آنلاین به انضمام اعتبار آن بیان شده است.

·         سایت های دارای https از نظر امنیتی بهتر هستند

پلیس فتا توصیه می کند که حتی المقدور از سایت هایی خریداری نمایید که دارای SSL هستند. سایت هایی که دارای SSL می باشند در ابتدای آدرس آن ها https قرار می گیرد و سایت هایی که SSL ندارند، http در ابتدای آدرس آنها قرار می گیرد.

نکات خرید اینترنتی فرش

برای اینکه خرید اینترنتی خوبی را پشت سر بگذارید، بهتر است که یک سری نکات را رعایت کنید و با رعایت نکات میتوانید یک خرید خوب و دلچسب را تجربه کنید.

·         نکته اول، مشاهده قیمت فروشگاه اینترنتی است

همانطور که گفتیم خرید اینترنتی فرش دارای مزایایی است ولی در کنار آن معایبی هم دارد که باید آن را بدانید. شما به این جهت خرید اینترنتی را انجام می دهید که هم خودتان راحت باشید و هم قیمت پایین تری خریداری نمایید. در صورتی که قیمت فرش در فروشگاه اینترنتی به صورت نامعقول بالا باشد، همان بهتر که از خرید آن منصرف شوید.

·         نکته دوم، سابقه فروشگاه اینترنتی

معمولا نظر دهی ها و کامنت هایی که در بخش محصولات قرار دارند، باعث می شوند که شما بتوانید از سابقه محصولات و کیفیت آن مطلع شوید. همچنین می توانید به تعداد شکایت ها در صفحه نماد اعتماد فروشگاه هم نیم نگاهی داشته باشید. فروشگاه های معتبر و با سابقه خوب در خرید اینترنتی فرش معمولا شکایت بسیار پایینی دارند.

·         نکته سوم، ارسال رایگان فرش

اکثر فروشگاه های اینترنتی خدمات ارسال به درب منزل را بر عهده گرفتند و فقط شما سفارش را به صورت اینترنتی ثبت می کنید و با ارائه آدرس می توانید فرش ماشینی را درب منزل خود تحویل بگیرید. ارسال رایگان یکی از خدماتی است که تقریبا همه فروشگاه های فرش در ازای مبلغ قابل توجهی به شما ارائه می کنند.

·         نکته چهارم، پرداخت درب منزل وجه

یکی از خدماتی که باید فروشندگان فرش ماشینی به شما ارائه دهند، دریافت وجه در هنگام دریافت محصول است. وقتی شما محصول را دریافت کردید و خیالتان از بابت کالا راحت شد، اکنون نوبت این است که مابقی وجه کالا را پرداخت نمایید. این امر به شما اطمینان بیشتری می دهد پس سعی کنید بعد از اینکه محصول را دریافت نمودید، مبلغ نهایی را پرداخت کنید.

·         نکته پنجم، کیفیت فرش ماشینی

یکی از نکاتی که باید در خرید اینترنتی فرش به آن توجه شود، کیفیت فرش می باشد. فرش ماشینی از الیاف مختلف مصنوعی تولید می شود و بهترین الیافی که می تواند مورد استفاده قرار بگیرد، الیاف اکریلیک هیت ست، الیاف پلی استر و پنبه می باشد.

در نخ خاب فرش ماشینی، بهترین الیاف برای استفاده الیاف اکریلیک هستند. الیاف اکریلیک هیت ست یا ترک ( دوبار هیت ست شده ) دارای دوام و کیفیت خوبی هستند و همچنین حساسیت زا نیستند. در نخ تار و پود هم بهترین الیاف برای استفاده پلی استر هیت ست و پنبه خالص می باشد. هر چه درصد پنبه بیشتر باشد، کیفیت فرش ماشینی بیشتر خواهد بود.

همچنین تکرار در طرح فرش ماشینی به شما این هشدار را خواهد داد که فرش با کیفیت پایین و با استفاده از دستگاه های بی کیفیت بافته شده است. پس اگر در تصاویر محصول به این نکته برخوردید، از خرید آن خودداری نمایید.

برای خرید فرش ارزان بهتر است از انواع فرش 500 شانه اکریلیک استفاده نمایید. همچنین فرش 700 شانه و 500 شانه پلی استر ( استفاده شده در نخ خاب )  هم دارای قیمت پایین تر هستند و شما می توانید با قیمت پایین تر اقدام به خرید نمایید. یادتان باشد، جنس های دیگر نخ خاب مورد تایید نیستند.

 

کلمات کلیدی مرتبط :
نظرات فرش روز
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
کد امنیتی :
CAPTCHA Image کد امنیتی را وارد کنید:
Refresh Image
دیگر مطالب کاربردی فرش
انتخاب فرش فانتزی بنفش مناسب برای دکوارسیون
مزایا و معایب خرید آنلاین فرش
طرح فرش 1500 شانه به صورت متنوع برای خرید
تابلو فرش ماشینی
درباره فرش ماشینی سجاده ای
ادامه
نماد اعتماد الکترونیکی
سوالات رایجسوالات رایج فرش روز تلفن تماس03155353082 - 03155353081

۷ روز هفته، ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.

خدمات ویـژه فرش روز
سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه