خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

معرفی همه انواع فرش ماشینی کاشان در سال 98

carpet-kashan-all-types.jpg

فرش ماشینی یکی از جدید ترین بافته های دست بشر است که می تواند با هزینه ای کمتر جایگزین انواع دستباف شود. این محصول کمتر از 50 سال است که در ایران وارد شده است و تا کنون کارخانه های زیادی در این زمینه فعال شده اند. به صورتی که باعث شده است یکی از شهرهای تولید کننده فرش ماشینی کاشان به نام کاشان به عنوان پایتخت فرش ماشینی جهان شناخته شود و محصولات خود را به کشور های دیگر صادرات نماید.

کاشان به همراه آران و بیدگل از شهرهای بسیار مهم در زمینه تولیدات فرش ماشینی هستند به صورتی که بیش از 90 درصد تولیدات محصولات فرش، در این شهرها و شهرک های صنعتی آن تولید می شوند و به عرضه مردم می رسند. بهترین فرش ماشینی در ایران در کارخانجات کاشان و آران و بیدگل بافته و تولید می شوند و به همین دلیل صادرات به دیگر کشور ها هم به صورت انبوه انجام می شود به صورتی که می تواند در مقابل ارز زیادی را به کشور وارد نماید.

ما در این مطلب قصد داریم به معرفی انواع فرش ماشینی کاشان بپردازیم و شما می توانید با انواع این محصولات به صورت کامل آشنا شوید. به این علت که سلیقه بازارهای جهانی با ایران بسیار متفاوت است، به همین دلیل تولیدات متنوعی در کارخانه های فرش کاشان یافت می شود که با طرح های مختلف و در انواع رنگ بندی تولید می شوند.

همچنین سلیقه خود مردم ایران هم گوناگون است و افرادی که قصد خرید فرش دارند، به دنبال این هستند که فرشی مناسب با سلیقه و دکوراسیون منزل خود تهیه کنند، چون قرار است سال های سال از آن استفاده و بهره ببرند. این امر باعث تنوع بالای محصولات فرش ماشینی در ایران شده است.

انواع فرش ماشینی کاشان

وقتی که در کاشان برای اولین بار فرش ماشینی ایرانی در دهه 50 تولید شد، کسی باور نمی کرد که روزی کل بازار جهانی به دست ایران بیفتد و این تنوع محصولات بازار فرش را فرا بگیرد. امروزه انواع فرش ماشینی از جمله فرش فانتزی، فرش ترک، فرش دستباف گونه، فرش وینتیج، فرش کودک، فرش وینکور، تابلو فرش، روفرشی و پشتی در ایران به تولید می رسند تا بتوانند نیازها و سلایق مردم را پاسخ گو باشند.

شاید شما با همه این موارد آشنا نباشید پس ما با توضیح مختصری در این مطلب سعی کرده ایم که شما را با انواع محصولات فرش ماشینی کاشان به آشنایی برسانیم.

انواع فرش ماشینی دستباف گونه و سنتی کاشان

یکی از انواع فرش ماشینی که در کاشان تولید می گردد، فرش های سنتی یا دستباف گونه هستند. البته فرش های دستباف گونه نوعی از فرش های سنتی به حساب می آیند که در نحوه بافت آنها تفاوت وجود دارد. فرش هایی که میخواهیم برای شما توضیح دهیم با مشخصه اصلی آنها که در نامشان ذکر می شود، تعداد شانه و تراکمی هست که با آن بافته شده اند برای مثال فرش 700 شانه تراکم 2550 که تا به حال حتما به گوشتان خورده است یا حتی ممکن است در منزل خود استفاده کرده باشید.

·         فرش 700 شانه ماشینی

از انواع پر فروش فرش ماشینی سنتی که می توان به آن اشاره نمود، فرش ماشینی 700 شانه می باشد که دارای تراکم 2550 است و می تواند در تعداد رنگ های 8،10،12 و 14 رنگ به عرضه برسد. این فرش ها تقریبا از نظر ضخامت متوسط هستند و طرح های زیبا و ظریفی را روی خود می پذیرند.

دستگاه بافنده فرش 700 شانه دستگاه HCP x2 می باشد که با کیفیت بالا می تواند محصولات 700 شانه را تولید نماید. همچنین این دستگاه بافنده قابلیت این را دارد که تراکم فرش را تا 3000 افزایش دهد.

·         فرش 500 شانه

یکی از فرش های ارزان قیمت حال حاضر بازار، فرش ماشینی 500 شانه کاشان می باشد. این فرش با استفاده از دستگاه آلفا شونهر آلمان تولید می گردد و همچنین دارای تراکم 1000 است. افرادی که قصد دارند با هزینه کم منزل خود را فرش کنند، این فرش ماشینی گزینه خوبی به حساب می آید.

·         فرش 1000 شانه

فرش 1000 شانه از انواع فرش ماشینی کاشان می باشد که با استفاده از جدیدترین تجهیزات و تکنولوژی تولید میگردد و دارای تراکم 3000 است. این محصول با استفاده از بهترین الیاف مصنوعی موجود در بازار تولید می شود و دارای ظرافت خاصی است. دستگاه بافنده ای که این محصول را تولید می کند HCI x1 می باشد و با کیفیت بالا این محصول را به تولید می رساند.

·         فرش 1200 شانه

یکی از فرش های بسیار ظریف که تا چند سال پیش متراکم ترین فرش جهان شناخته میشد، فرش 1200 شانه تراکم 3600 می باشد. این فرش دارای ظرافت منحصر به فردی است که می توان با مشاهده طرح های آن به این موضوع پی برد. ضخامت این فرش ها تقریبا کم است و این به علت تعداد شانه بالا و تراکم زیاد است.

دستگاه بافنده HCI x2 بافنده محصولات فرش ماشینی 1200 شانه می باشد که با استفاده از جدیدترین تجهیزات و سرعت بالا اقدام به تولید فرش 1200 شانه کاشان با کیفیت بالا می نماید.

·         فرش 1500 شانه

یکی دیگر از فرش های ماشینی پر فروش در کارخانه های فرش کاشان تولید می شود، فرش 1500 شانه است. این فرش دارای تراکم 4500 است و برای اولین بار در جهان در شهر کاشان و آران و بیدگل تولید شده است. ضخامت 4 میلی متری آن حاکی از ظرافت بالایی است که این فرش دارد و به انواع فرش های دستباف بسیار نزدیک و شبیه است.

انواع تابلو فرش ماشینی کاشان

یکی از انواع محصولات فرش ماشینی کاشان، تابلو فرش می باشد. تابلو فرش ها در واقع فرش هایی هستند که با طرح های خاص تولید می شوند و سپس با استفاده از یک قاب دور تا دور آن را پوشش می دهند. تابلو فرش های ماشینی هم در انواع تعداد شانه از جمله 700 شانه، 1000 ،1200 و 1500 شانه تولید می گردد.

در حال حاضر برای تولید تابلو فرش دو نوع روش وجود دارد که یکی از آنها بافت معمولی است و دیگری به صورت چاپی است. محصولات چاپی با کیفیت و سرعت بالا تولید می شوند و طرح و نقشه روی این محصولات مثل کاغذ قابلیت چاپ را دارد. البته کیفیت این محصول با کاغذ بسیار بیشتر است و همچنین دوام بیشتری در تثبیت رنگ دارد.

تابلو فرش چهره، و ان یکاد، منظره، حیوانات، افراد مشهور، نقاشی و غیره از انواع طرح های متنوعی است که در این محصولات استفاده می شود و به عرضه بازار می رسد.

انواع فرش ماشینی فانتزی کاشان

یکی یگر از محصولات فرش ماشینی کاشان که می توان به آن اشاره کرد و دارای فروش خوبی نیز می باشد، فرش فانتزی می باشد. فرش های فانتزی یا مدرن همانطور که از نامشان پیدا است، دارای طرح های فانتزی و مدرنی هستند که با طرح های سنتی  کلاسیک بسیار متفاوت است.

مثلا انواع فرش کودک، فرش شنل، فرش شگی، فرش های وینکور، فرش های 3 بعدی و غیره در این رسته از محصولات بافته و تولید می گردد. فرش شگی معمولا تک رنگ است و پرز بلندی دارد. نسبت به بقیه فرش ها، فرش های شنل دارای طرح های متنوع تری هستند. همچنین فرش کودک هم بیشتر برای طرح هایی مثل برنامه کودک ها و انیمیشن ها تولید می گردند.

انواع فرش ماشینی ترک کاشان

یکی از محصولاتی که اخیرا تولید آن با گسترش مواجه شده است، فرش ترک می باشد. فرش ماشینی ترک دارای طرح های متفاوتی است که این طرح ها با الهام از فرش های دستباف ترک تولید می شوند. انواع فرش ترک در تعداد شانه های متفاوت مثل 700 و 500 شانه در حال حاضر با کیفیت بالا تولید می شود و طرح های آن تلفیقی از طرح های ایرانی و قفقازی می باشد.

استفاده از رنگ های شاد و طرح های ساده از بارزترین ویژگی های این نوع از فرش ماشینی می باشد و برای افرادی مناسب است که دوست دارند در منزل خود از طرح های ساده و در عین حال شاد و جذاب استفاده کنند.

انواع فرش ماشینی وینتیج کاشان

یکی دیگر از محصولاتی که در حوزه فرش ماشینی کاشان و تولیدات آن قرار می گیرد، فرش وینتیج کاشان می باشد. فرش وینتیج دارای طرح های بسیار متفاوتی است که نام دیگر آن کهنه نما می باشد. همانطور که از نام این محصول متوجه شده اید، محصولاتی هستند که شبیه فرش های کهنه و عتیقه بافته می شوند.

در واقع هستند بسیاری از افرادی که به فرش های ماشینی عتیقه و قدیمی علاقه دارند که این موضوع باعث شده است، تولیدکنندگان به فکر تولید یک محصول برای پاسخگویی به نیاز آنها باشند.اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که به فرش های عتیقه ای که سال ها مورد استفاده قرار گرفته است دارید ولی توانایی پرداخت هزینه آن را ندارید، توصیه میکنیم که از فرش های وینتیج ماشینی استفاده نمایید.

انواع پشتی کاشان

یکی از محصولاتی که در کاشان و حوزه فرش ماشینی تولید می شود، پشتی می باشد. همانطور که ممکن است بدانید پشتی نیز از ملزومات فرش می باشد و در طرح ها و رنگ های مختلف ارائه و تولید می شود.

کلمات کلیدی مرتبط :
نظرات فرش روز
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
کد امنیتی :
CAPTCHA Image کد امنیتی را وارد کنید:
Refresh Image
دیگر مطالب کاربردی فرش
تاریخچه فرش ماشینی
خرید و انتخاب فرش آکریلیک برای خرید از کارخانه فرش
طرح فرش ماشینی کاشان برای انتخاب و خرید
راه های خرید فرش 1500 شانه مستقیم از کارخانه فرش
مراحل تولید فرش دستباف به همراه بررسی قیمت
ادامه
نماد اعتماد الکترونیکی
سوالات رایجسوالات رایج فرش روز تلفن تماس03155353082 - 03155353081

۷ روز هفته، ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.

خدمات ویـژه فرش روز
سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه