خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

مقایسه اجمالی تابلو فرش ماشینی و دستباف

machine-made-pictorial-carpet.jpg

آیا در منزلتان از تابلو فرش ماشینی یا دستباف استفاده می کنید؟ چقدر با این محصول آشنا هستید؟ آیا قصد خرید آن را دارید؟

در ادامه قصد داریم که به معرفی و مقایسه دو نوع تابلو فرش بپردازیم که در اکثر منازل مورد استفاده قرار می گیرد.آیا شما هم از این صنایع دستی در منزل خود استفاده می برید؟

تابلو فرش ها دارای تاریخچه ای صد ساله هستند که در ایران برای اولین بار تولید شده اند. ایران مهد فرش دستباف و ماشینی جهان می باشد به همین دلیل فرصت خوبی برای نوآوری در زمینه فرش، فراهم شده بود.

در این راستا شهری در حوالی تبریز به نام سردرود توانست فرش هایی تولید کند که طرح های واقعی داشتند و دور آنها قاب قرار می گرفت. مثل تابلو فرش منظره ، چهره ، نقاشی ، افراد مشهور و غیره که برای نصب در منازل بسیار زیبا و دلپذیر بودند.

این فرش های تابلویی که به صورت دستباف بافته می شدند، از الیاف طبیعی مثل پشم و ابریشم بهره می گرفتند. بنابراین کیفیت بافتشان بسیار بالا بود.

نوع دیگری از این فرش ها نیز دارای قدمت بیست ساله است که به وسیله ماشین های بافندگی تولید می شوند.عمده این محصولات در کاشان تولید می شود که بر اساس تعداد شانه و نوع تولید به دسته بندی های مختلف تقسیم می شوند.

شما از هر نوع تابلو فرش ماشینی که بخواهید می توانید استفاده کنید چون این محصولات با استفاده از آخرین تکنولوژی بافته شده اند و دارای کیفت بسیار بالایی می باشند. البته هر چه تعداد شانه بالاتر باشد، قیمت تابلو فرش ها نیز بالاتر خواهد رفت.

این فرش های تابلویی اما با استفاده از الیاف مصنوعی بافته می شوند. عمده الیافی که در این تابلو ها مورد استفاده قرار می گیرد، الیاف آکریلیک، پلی استر و پنبه می باشد.

حال باید ببینیم که چه تفاوت هایی می توان بین این دونوع محصول یافت؟

تفاوت های تابلو فرش ماشینی و دستباف

اولین تفاوت که بسیار مشهود است و در بند های بالا هم به آن اشاره شد، الیاف مصرفی برای تولید تابلو فرش ماشینی و دستباف می باشد. الیاف به دو دسته طبیعی و مصنوعی تقسیم می شوند. الیاف طبیعی که از نام آنها هم معلوم است به روش های طبیعی تولید می شوند و با ریسیدن آنها الیافی می سازند که می توان از آنها برای تولید فرش و تابلو فرش استفاده کرد.

در مورد الیاف مصنوعی هم که به صورت صنعتی تولید می شوند. مثل الیاف آکریلیک و پلی استر که برای افزایش مقاومت آنها را هیت ست می کنند. هیت ست عملیاتی است که طی فرآیندی گرما به الیاف داده می شود و آنها در برابر حرارت و دیگر موارد مقاوم می شوند.

تابلو فرش ماشینی با استفاده از الیاف مصنوعی تولید می شوند ولی تابلو فرش دستباف با استفاده از الیاف طبیعی بافته می شوند. کیفیت الیاف طبیعی بیشتر است و به همین دلیل دارای قیمت بیشتری هم می باشد.

دومین تفاوت، تفاوت در نوع تولید آنها می باشد. تولید انواع فرش های دستباف به وسیله یک دار قالی صورت می گیرد. یک فرد بافنده بر روی دار قالی تابلو فرش را می بافد و آن را در عرض چند روز یا چند ماه به نهایت می رساند.

در تابلو فرش ماشینی ، شیوه تولید به اینگونه می باشد که با استفاده از یک دستگاه بافنده اتوماتیک این کار صورت می گیرد که تار و پود را بر هم بافته و در نهایت تابلو فرش های متعدد را به ما تحویل می دهد.

سومین تفاوت در قیمت تابلو فرش می باشد. قیمت تابلو فرش های دستباف به مراتب بالاتر از تابلو فرش های ماشینی می باشد. هم به خاطر اینکه دارای مدت زمان بیشتری برای بافت می باشد و هم به این خاطر که دارای الیاف طبیعی و با کیفیت تر می باشد. 

کلمات کلیدی مرتبط :
نظرات فرش روز
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
کد امنیتی :
CAPTCHA Image کد امنیتی را وارد کنید:
Refresh Image
دیگر مطالب کاربردی فرش
درباره فرش شگی
فرش ماشینی دستباف گونه - قسمت دوم
صفر تا صد فرش ماشینی برای سفارش و خرید
تابلو فرش ماشینی منظره
سایت فرش کاشان برای خرید مستقیم از کارخانه
ادامه
نماد اعتماد الکترونیکی
سوالات رایجسوالات رایج فرش روز تلفن تماس03155353082 - 03155353081

۷ روز هفته، ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.

خدمات ویـژه فرش روز
سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه