خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

معرفی کامل فرش 700 شانه و آخرین قیمت آن در سال 98

about-carpet-700-reeds-and-its-price.jpg

 

فرش 700 شانه یکی از محبوب ترین انواع فرش ماشینی در کشور ما است و بنا بر این ایجاب می کند که اطلاعات کاملی از این محصول را داشته باشید . 

 

قطعا در زندگی خرید فرش را انجام داده اید . اکنون یکی از دسته هایی که در بازار فرش وجود دارد ، محصولات فرش ماشینی 700 شانه می باشد که دارای تنوع زیادی در بازار می باشند و هم چنین در بین مردم و خریداران ، مشتریان و طرفداران زیادی دارد . 

قیمت فرش 700 شانه به همراه ارائه معرفی کامل این فرش و انواع آن ، شاکله این مقاله را تشکیل می دهد ، بنابر این از آخرین قیمت این فرش ها هم شما را مطلع خواهیم نمود . 

در نظر داشته باشید این متن بدون قصد و غرض نوشته شده است و تنها هدف آن تسهیل خرید و راهنمایی کامل شما در این زمینه می باشد . 

فرش 700 شانه تراکم 2550 ، دارای ویژگی های بی نظیری است که مردم را وادار می کند که به سمت آن جذب شوند و در نتیجه خرید این محصولات افزایش پیدا می کند . 

از جمله ویژگی های فنی ، ظاهری و کیفی که آن ها را در این مقدمه بیان می کنیم . 

شاید بپرسید چرا باید فرش 700 شانه بخریم ؟

به 5 دلیل باید شما به خرید این فرش روی بیاورید : 

1 – اگر بیشتر روی فرش ماشینی می نشینید یا استراحت می کنید .

2 – اگر به دنبال لطافت و نرمی فرش ماشینی هستید . 

3 – اگر به دنبال طرح های زیبا و جذاب هستید . 

4 – اگر به دنبال فرش ماشینی ارزان ولی با کیفیت هستید . 

5 – اگر به دنبال کیفیت درجه یک هستید . 

هر کدام از دیگر فرش های ماشینی ممکن است یک از این قابلیت ها را نداشته باشند ، بنا بر این ، این محصول در این زمینه نمونه شده و محبوب می گردد . 

فرش 500 شانه هم که دارای ضخامت و نرمی بیش تری از این فرش ها است ، کیفیتش کم تر است و هم چنین طرح هایی به زیبایی فرش ماشینی 700 شانه ندارد . 

فرش های ماشینی با تعداد شانه بالا تر هم از لطافت و نرمی کم تری بر خوردار هستند که این باعث یکه تازی فرش 700 شانه کاشان خواهد بود . 

این فرش ها دارای طرح های بسیار متنوعی هستند و دست شما برای انتخاب بهترین و زیبا ترین فرش مناسب منزلتان بسیار باز است . 

فرش 700 شانه افشان ، لچک و ترنج ، خشتی ، شاه عباسی ، بته جقه ، اقتباسی ، شکارگاهی ، گل فرنگ ، گلدانی و غیره از انواع طرح های سنتی ایرانی است که باعث ایجاد تنوع گسترده در این محصولات شده است . 

مشخصات فنی فرش 700 شانه تراکم 2550 ماشینی 

     1 – اولین نکته فنی ارائه مشخصاتی در زمینه تراکم قالی مورد نظر است :

فرش های 700 شانه ماشینی دارای تراکم طولی و عرضی است که در همه انواع فرش ماشینی ملاحظه می گردد . اگر می خواهید بدانید که شانه و تراکم چیست ؟ ما در ادامه آن را توضیح می دهیم . 

شاید بارها این مطلب توضیح داده شده باشد ولی بد نیست دوباره آن را یادآوری کنیم و شما هم این مطلب را برای همیشه یاد بگیرید . 

بافنده فرش ماشینی از دو جهت بافت محصول را صورت می دهد . یکی در جهت طول و دیگر در جهت عرض . 

به تعداد گره هایی که در جهت طول فرش ماشینی زده می شود تراکم طولی گفته می شود که دارای مقدار بیش تری است و به تعداد گره هایی که در جهت عرض فرش ماشینی زده می شود ، شانه یا تراکم عرضی می گویند . 

برای محاسبه شانه و تراکم فرش ماشینی ، یک متر از عرض و طول را در نظر می گیرند و سپس تعداد گره های آن را می شمارند . 

فرش 700 شانه تراکم 2550 دارای 700 گره در یک متر از عرض فرش است و دارای 2550 گره در یک متر از طول آن است و بنا بر این ، این اعداد در شناسنامه نهایی که پشت فرش چسبانده می شود ، ذکر می شود . 

    2 – دومین نکته درباره دستگاه بافنده این محصولات می باشد : 

دستگاه بافنده فرش های ماشینی متنوع هستند و برای انواع تعداد شانه یک نوع دستگاه بافنده داریم که با تکنولوژی های متفاوت و منحصر به فرد اقدام به تولید قالی ماشینی می کنند . 

دستگاه بافنده HCP x2 دستگاهی با امکانات بسیار پیشرفته است که می تواند فرش های 700 شانه تا تراکم 3000 را ببافد . 

این دستگاه به این دلیل تولید شده است تا فرش هایی مشابه فرش دستباف ببافد و این مسئله را وقتی متوجه خواهید شد که نگاهی به شیوه بافت قالی و هم چنین ، پشت آن داشته باشید . 

در این دستگاه می توان نوع پود فرش نهایی را معین کرد هم چنین می توان ضخامت جنس نخ را تعیین کند ، به طوری که تراکم طولی را تا 3000 افزایش داده شود . 

این دستگاه با همه الیاف مصنوعی که در صنعت فرش ماشینی مورد استفاده قرار می گیرند ، سازگار است از جمله الیاف آکریلیک هیت ست ، پلی استر ، پلی پروپین ، بی سی اف ، ویسکوز و غیره . 

   3 – سومین نکته ، ارائه مطالبی درباره نخ خاب و تار و پود این فرش ماشینی است : 

فرش 700 شانه اکریلیک را شاید بارها شنیده باشید ، اما این پسوند نشانه چیست ؟ ادامه مطلب ما همین موضوع را برای شما توضیح می دهد . 

هر فرش ماشینی دارای سه نوع نخ است : نخ خاب ، نخ تار و نخ پود . 

نخ خاب همان پرز فرش است که اگر روی قالی دست بکشیم آن را احساس خواهیم کرد و در واقع ضخامت قالی با ضخامت آن تعیین می شود . 

نخ تار و پود در جهت عمود بر هم در بطن فرش بافته می شوند که پود درشت تر و تار نازک تر است . 

الیافی که در نخ تار ، پود و خاب مورد استفاده قرار می گیرد در کیفیت محصول نهایی ماشینی ، نقش بسیار پر رنگی را ایفا می کند . 

هم چنین قیمت فرش 700 شانه را بر اساس مواد اولیه ای که در این بافت ها به کار می روند محاسبه می کنند ، بنابر این الیاف این نخ ها اهمیت بالایی دارند . 

در الیاف نخ خاب می توان چند نوع نخ به کار گرفت : الیاف آکریلیک ، الیاف ویسکوز ، الیاف پلی استر ، الیاف بی سی اف و الیاف پلی پروپین . ( نخ ترک و برایت از الیاف آکریلیک مشتق می شوند )

بهترین کیفیت در حال حاضر برای استفاده در الیاف نخ خاب ، نخ های آکریلیک است که قبل از استفاده در عملیات هیت ست نیز قرار می گیرند و با اصطلاحِ آکریلیک هیت ست ، در فرش های ماشینی مورد استفاده قرار می گیرند . 

الیاف نخ تار و پود هم می توانند کنف ( نخ جوت ) ، پلی استر و پنبه باشند که اکثرا از همه این موارد در فرش استفاده می شود و دارای کیفیت عالی هستند . 

ارتفاع نخ خاب در فرش ماشینی 700 شانه کاشان ، بین 10 تا 12 میلی متر می باشد . این ارتفاع همان لطافت و نرمی که در مقدمه این مقاله گفتیم را سبب می شود . 

   4 – چهارمین نکته استفاده از رنگ در فرش های ماشینی 700 شانه است : 

رنگ ها در فرش ها خیلی اهمیت دارند چرا که زیبایی و ظاهر آن را باعث می شوند . در صنعت فرش دستباف رنگ ها را با استفاده از رنگرزی سنتی بدست می آورند و هر نخ دارای رنگ مورد نظر است تا در محصول نهایی بافته شود . 

اما در صنعت قالیبافی ماشینی ، این امر کاملا مکانیزه شده است و با استفاده از ماشینی آلات رنگ آمیزی و رنگرزی نخ ها صورت می گیرد . 

همانطور که ممکن است در کارخانه های فرش دیده باشید ، نخ ها را با رنگ های مختلف جدا از هم در مکان های مخصوص روی دستگاه سوار می کنند تا دستگاه بافنده از آن ها استفاده کند . 

رنگبندی فرش های ماشینی بر اساس پنج رنگ ( در فرش های قدیمی تر ) ، هشت رنگ ، ده رنگ ، دوازده رنگ و چهارده رنگ بافته و تولید می شوند . با توجه به طرحی که طراح آن را طراحی کرده باشد ، تعداد رنگ مورد استفاده قرار خواهد گرفت . 

فعلا تنها فرش 700 شانه هشت رنگ ، ده رنگ و دوازده رنگ را داریم و دیگر فرش ها همه رنگبندی ها را ندارند . 

به غیر از رنگبندی ، رنگ زمینه یا بوم فرش ها هم جزء رنگ محسوب می شوند که می توانند سرمه ای ، آبی ، روناسی ، کرم ، بژ ، فیروزه ای و غیره باشند . 

با توجه به این نکات شما منبع کاملی از مشخصات فرش های 700 شانه واقعی دارید که می توانید با استناد به آن به خرید بپردازید . 

انواع فرش ماشینی 700 شانه 

فرش های ماشینی 700 شانه که برایتان گفتیم نوعی از فرش هایی بودند که در تعداد شانه 700 بافته می شوند . چند نوع فرش دیگر هم داریم که در تعداد شانه 700 بافته می شوند و در بازار موجود هستند . 

 نوع اول فرش 700 شانه ترک می باشد :

فرش ترک فرش هایی هستند که با الهام از فرش های دستباف ترکی بافته می شوند و طرح ها و رنگ های شاد و جذابی دارند . این فرش ها دارای تراکم 2100 هستند و تراکمشان پایین تر از فرش های 700 شانه واقعی است . 

نوع دوم ، فرش 1000 شانه نما می باشد :

فرش های دیگری که در تعداد شانه 700 بافته می شوند ، طرح های سنتی هستند که تراکم طولی بیش تری دارند . همانطور که گفتیم دستگاه HCP x2 قادر است که تراکم را تا 3000 بالا ببرد . 

بنا بر این تولید کنندگان موفق به تولید فرش هایی شده اند که هفتصد شانه دارند اما تراکم آن ها همانند فرش های 1000 شانه ، 3000 می باشد . 

طرح هایی که در 1000 شانه ها بافته می شوند با اختلاف کمی در ظاهر ، روی فرش های 700 شانه تراکم 3000 پیاده سازی می شوند . 

این فرش ها را 1000 شانه نما هم می گویند چون طرح هایی مشابه فرش 1000 شانه دارند . 

نوع سوم فرش های فانتزی است : 

فرش های فانتزی هم دارای تعداد شانه های گوناگون هستند که معروف ترین آن ها تا این لحظه ، 350 شانه ، 500 شانه و 700 شانه می باشد .

هرچه تعداد شانه بالا تر برود ف طرح های جزیی تر و زیبا تر فانتزی روی فرش های ماشینی پیاده می شوند ، بنا بر این پیشرفت این دسته از فرش ها ، تراکم بالا تر است . 

فرش کودک ، فرش شگی ، شنل ، سه بعدی و گلیم از انواعی هستند که در این تعداد شانه ها می توانند بافته شوند . 

قیمت انواع فرش 700 شانه بر اساس آخرین بروز رسانی 

با نگاهی به آخرین قیمت فرش 700 شانه ماشینی کاشان متوجه می شویم که در سال 97 و 98 دو بار تغییر قیمت داشته است . بار اول ، با درصد پایین تر و بار دوم با درصد بالا تر . 

این قضیه مجموعا حدود 30 الی 40 درصد باعث افزایش قیمت فرش ماشینی تا به این لحظه شد . البته این نکته را فراموش نکنید که فرش های ماشینی با استفاده از ارز نیما مواد اولیه خود را وارد می کنند . 

قیمت فرش های ماشینی به عوامل مختلفی بستگی دارد که می توان از مواردی چون : کیفیت مواد اولیه ، کیفیت بافت و تولید ، تعداد شانه و تراکم و تعداد رنگ وابسته است . 

همانطور که می دانید کیفیت و تراکم و تعداد رنگ بالا قیمت های بالا تری را رقم خواهد زد ، پس هنگام مقایسه قیمت ها حتما این مولفه ها را برای تعیین قیمت ،در نظر بگیرید تا بتوانید قیمت احتمالی و قیاسی آن را متوجه شوید .

قیمت فرش 700 شانه با توجه به آخرین قیمت ارز و آخرین افزایش قیمت به این شرح است : 

700 شانه 12 متری هشت رنگ : 2600 هزار تومان 

9 متری : 2000 هزار تومان

6 متری : 1300 هزار تومان

700 شانه 12 متری ده رنگ : 2700 هزار تومان

 9 متری : 2075 هزار تومان

6 متری : 1350 هزار تومان 

700 شانه 12 متری دوازده رنگ : 2750 هزار تومان 

9 متری : 2110 هزار تومان

6 متری : 1375 هزار تومان

این قیمت ها بر اساس آخرین به روز رسانی از کارخانه فرش روز برگرفته شده است و شما می توانید با همین قیمت ها برای خرید فرش در سایت فرش روز اقدام کنید . 

کلمات کلیدی مرتبط :
نظرات فرش روز
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
کد امنیتی :
CAPTCHA Image کد امنیتی را وارد کنید:
Refresh Image
دیگر مطالب کاربردی فرش
فرش کاشان
ابعاد و قیمت فرش 24 متری ماشینی کاشان با تضمین کیفیت
درباره تاریخچه نقشه های تابلو فرش ماشینی
فرش بافته شده با نخ هیت ست چه مزیت هایی دارد؟
پیشینه کامل فرش ایران با توضیحات
ادامه
نماد اعتماد الکترونیکی
سوالات رایجسوالات رایج فرش روز تلفن تماس03155353082 - 03155353081

۷ روز هفته، ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.

خدمات ویـژه فرش روز
سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه