خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

همه چیز درباره فرش ماشینی کاشان

machine-carpet-kashan-rug.jpg

از جمله شهر های نخست ایران که به فرش ماشینی روی آورد شهر کاشان بوده که توانست با استفاده از دانش با ارزش و صنعت حرفه ای به تولید فرش با کیفیت کاشان ، که هم اکنون نام فرش ماشینی کاشان را به خود گرفته است بپردازد. از فرش های بسیار محبوب شهر کاشان ، فرش ماشینی کاشان 700 شانه و همچنین فرش ماشینی کاشان 1200 شانه می باشد. بعد از گذشت چندین دهه شهر کاشان توانسته است دارای شرکت های کارخانه فرش ماشینی با کیفیت عالی و فرش های درجه یک ماشینی کاشان باشد. گفتن این نکته در این جا نیز مناسب است که بدانید فرش ماشینی کاشان توانسته است در یونسکو ( سازمان علمی ، فرهنگی تربیتی ملل متحد ) با شماره 00383 ثبت بگردد.
تاریخچه فرش ماشینی کاشان :
نخستین کارخانه صنعتی فرش کاشان در سال 1313 برای ریسندگی ایجاد شد و در سال های بعدی کارخانه های صنعتی زیادی برای تولید فرش در شهر کاشان توسعه پیدا کردند. فرش ماشینی کاشان را می توان ، پایتخت فرش ماشینی ایران نیز دانست. زیراکه شهر کاشان به همراه آران و بیدگل بیشتر از هفصد مرکز و کارخانه آماده به کار برای تولید فرش را دارا می باشد که این مقدار به صورت فوق العاده ای برای یک شهر می باشد.
ویژگی های فرش کاشان :
فرش کاشان از محبوبترین فرش های امروز برای خانه های ایرانی می باشد و این فرش دارای ویژگی های متعددی نیز می باشد که از این ویژگی های به کار رفته در فرشهای ماشینی کاشان ، می توان به داشتن حاشیه سرمه ای و همچنین زمینه لاکی بر روی قالی ماشینی کاشان ، دارا بودن ترنج به شکل لوزی که به مایل به بیضی می باشد بر روی فرش ، دارا بودن رچ شمار بر روی قالی کاشان که بین 30 تا 45 رچ می باشد ، دارا بودن طرح لچک و گلدارن بر روی فرش و همچنین 8 رنگ و 10 رنگ بودن فرش های 700 شانه کاشان و فرش 1000 شانه کاشان و فرش 1200 شانه کاشان اشاره داشت.
طرح های عمومی فرش ماشینی کاشان :
در بیشتر فرش های ماشینی کاشان از ترکیب شکل ها و نقش های تزئینی استفاده شده است که نحوه طرح بر روی فرش نیز به این صورت است که قالی ماشینی کاشان از دو قسمت ترنج مرکزی و لچک ها که مرتبط با آن می باشد درست شده است.ترنج مرکزی فرش ماشینی کاشان نیز مانند دیگر فرش های ایرانی در رسوم دارای چندین ترنج که متحدالمرکز است بوده و ترنج میانه آن هم با طرح زیبایی به صورت شاخه شاخه شده و یا چلیپای ستاره ای طرحی گردیده است. حاشیه فرش های کاشان دارای نقش های بزرگی است که مانند دو برگ در دو سمت شاخه و چهار نوع کوچکتر همان نوع است. در زمینه فرش کاشان از رشته های نرم و ساقه های باریک با نقش هایی از جمله گل نیلوفر ، گیاهان سبز ، گیاهان خرمی ، گل سرخ ، برگ نوک تیز و برگ خرما با حالتی زیبا و هندسی بر روی فرش استفاده گردیده شده است.
ابعاد قالی ماشینی کاشان :
فرش های ماشینی کاشان دارای ابعاد مختلفی می باشد که در اینجا به بررسی بررسی ابعاد متوسط و بزرگ قالی های کاشان میپردازیم (برای ابعاد سجاده ای فرش کاشان دارای نقش تزئینی است که توضیحات آر را در قسمت قبل دادیم ). فرش های ماشینی کاشان که عموماً ، فرش 700 شانه ، فرش 1000 شانه و فرش 1200 شانه می باشند ، دارای ابعاد بزرگ و متوسطی هستند که طرح آن در اکثر موارد بدون ترنج بوده و به جای استفاده از ترنج در فرش های بزرگ و فرش های متوسط ماشینی کاشان از طرح های اسلیمی استفاده شده است که در همه زمینه فرش نقش آن طرح گرفته شده است.
فرش ماشینی ابریشم کاشان :
در طرح فرش ابریشم کاشان که از محصولات جدید فرش شهر کاشان می باشد ، از تعدادی تصویر که به همراه پایبندی به سنت ها می باشد استفاده و طراحی گردیده شده است. در قالی ابریشم کاشان در بیشتر مواقع از تصویر هایی همانند گیاهان ، حیوانات چهار پا ، درخت ، موجودات افسانه ای و اسطوره ای استفاده گردیده شده است. از دیگر موارد استفاده شده در طرح های فرش ماشینی ابریشم کاشان نیز می توان به طرح های اژدهای پرنده ، سوارکاری و شکار و درخت سخنگو اشاره داشت.
رنگ فرش ماشینی کاشان :
فرش کاشان دارای نقش ها و رنگ های متفاوتی می باشد ، به طور مثال در قالی کاشان که از زمینه عاجی بر خوردار است ، در بیشتر موارد از رنگ های عاجی ، سیاه ، قهوه ای ، خاکستری و یا توتونی استفاده شده است. و یا مثلا در فرش کاشان که از طرح مستوفی استفاده شده می باشد ، برای رنگ آن از دو رنگ قرمز و آبی استفاده می شود که این طرح بر روی قالی های کاشان باعث ایجاد تیرگی در رنگ آن خواهد شد.
پنج رنگ اصلی فرش های کاشان :
فرش های کاشان که دارای موفقیت بسیار بالایی نیز در بازار و از لحاظ کیفیت دارا می باشند شامل پنج عنصر اصلی هستند ، که از عناصر اصلی آن می توان به رنگ مله ای ( این رنگ از نارنجی و مقدار خیلی کمی رنگ زرد به دست می آید) ، رنگ شکری به رنگ کرم و رنگ صورتی پر رنگ ( دوغی نیز گفته می شود ) می شوند. عصر رنگ پنج فرش کاشان نیز رنگ چهره ای است که صورتی کمرنگ می باشد.


با تشکر - واحد تحقیق و آموزش فرش روز

 

کلمات کلیدی مرتبط :
'همه چیز درباره فرش ماشینی کاشان' , 'فرش ماشینی کاشان' , 'فرش ماشینی کاشان 700 شانه' , 'فرش ماشینی کاشان 700 شانه' , 'فرش ماشینی کاشان ابریشم' , 'فرش ماشینی ابریشم کاشان' , 'فرش کاشان' , 'فرش ماشینی کاشان' , 'فرش ماشینی با کیفیت کاشان' , فرش
نظرات فرش روز
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
کد امنیتی :
CAPTCHA Image کد امنیتی را وارد کنید:
Refresh Image
دیگر مطالب کاربردی فرش
خرید مستقیم فرش کاشان فراهم شد
فرش باستانی پازیریک
بررسی بهترین تابلو فرشهای ماشینی و دستبافت
روان شناسی فرش
انواع مختلف فرش شگی
ادامه
نماد اعتماد الکترونیکی
سوالات رایجسوالات رایج فرش روز تلفن تماس03155418336 - 09131634278

۷ روز هفته، ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.

خدمات ویـژه فرش روز
سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
 فرش ماشینی ، فرش ماشینی کاشان ، خرید فرش ، فروش فرش ، خرید اینترنتی فرش ، فروش اینترنتی فرش ، خرید مستقیم فرش ، فرش اصل ، فرش ماشینی اصل ، فرش اصل کاشان ، خرید مستقیم فرش ، خرید اینترنتی فرش از کارخانه ، خرید مستقیم فرش از کارخانه ، کارخانه فرش کاشان ، تحویل فرش درب منزل ، tva lhadkd ، فرش کاشان ، قیمت فرش ، لیست قیمت فرش ، فرش درجه یک ، فرش خوب ، فرش ماشینی دستباف گونه ، فرش ماشینی 700 شانه ، فرش ماشینی هفتصد شانه ، فرش ماشینی 700 شانه 8 رنگ ، فرش ماشینی 700 شانه 10 رنگ ، فرش ماشینی 700 شانه 12 رنگ ، فرش ماشینی 1200 شانه ، فرش ماشینی 1000 شانه ، فرش ماشینی هزار شانه ، فرش ماشینی طرح هفتصد ، تابلو فرش ، تابلو فرش منظره ، تابلو فرش آیه ، تابلو فرش چهره ، تابلو فرش سفارشی ، فرش 1200 شانه ، فرش 700 شانه کاشان ، فرش 1000 شانه کاشان ، فرش 1200 شانه کاشان ، فرش ماشینی 500 شانه ، فرش ماشینی پانصد شانه ، فرش فانتزی ، فرش شنل ، گلیم فرش ، گلیم فرش کاشان ، گلیم فرش ماشینی کاشان ، فرش شگی ، فرش فریز ، تابلو فرش 700 شانه ، تابلو فرش 500 شانه ، تابلو فرش 1000 شانه ، تابلو فرش 1200 شانه ، تابلو فرش ماشینی ، فرش درجه یک ، فرش درجه یک اصل ، فرش ارزان ، فرش ارزان قیمت ، قیمت فرش ارزان ، فرش ارزان خوب ، فرش 700 شانه 10 رنگ ، فرش 700 شانه 8 رنگ ، فرش 1200 شانه 12 رنگ ، فرش 1000 شانه 8 رنگ ، فرش 1000 شانه 10 رنگ ، فرش 1000 شانه 12 رنگ