خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

خرید فرش بی قواره مستقیم از کارخانه

unfinished-carpet.jpg

افراد فرش های مختلف با اندازه و طرحها و مدل های مختلف را برای کاربرد های متفاوت به کار می برند و از استفاده هر فرشی هدفی خاص دارند که از جمله این موارد خرید فرش ناقواره برای دکوراسیون خانه شما می باشد و فروشگاه فرش روز عرضه کننده انواع این فرش ها برای دکوراسیون خانه شما می باشد.

بسته به برخی محیطها و یا اینکه اشخاص بخواهند طراحی متفاوت را در محیط مورد نظر خود به کار برند، ممکن است بخواهند خارج از استانداردها فرشی داشته باشند.

برای همین منظور فرش هایی توسط برخی تولید کنندگان، تولید می شود که مشتریان این امکان را داشته باشند که فرشی در اندازه ها و اشکال مختلف را خرید کنند. به این فرش ها، فرش ناقواره یا بی قواره می گویند.

در این مبحث بناست به موضوع فرش ناقواره پرداخته شود. اما در ابتدا اندازه ها و اشکال استاندارد و معمول فرش را بیان می کنیم.

 

اندازه های استاندارد فرش

به دلیل اندازه های خاص دستگاه های تولید، فرش ماشینی عموما در اندازه های استاندارد تولید و عرضه می شوند.

این اندازه های استاندارد عبارتند از :
- فرش 24 متری : 6*4 متر
- 12 متری : 3*4 متر
- 9 متری : 5/2*5/3 متر
- 6 متری : 2*3 متر
- قالیچه، 3 متری و 4 متری : 5/1*25/2 متر
- دایره ، گرد : 2*2 متر
- گرد ، دایره : 1*1 متر
- ذرع و نیم : 1*5/1 متر
- کناره : 1*2 ، 1*3 ، 1*4 متر
- پادری : 5/0*85/0 متر
که فرش های 24، 12، 9 و 6 متری جزء فرش های بزرگ به حساب می آیند.

 

فرش بی قواره

گاهی بنا به خواست و سفارش مشتری خارج از استاندارهایی که فرش بافته می شود، عمل می کنیم و فرشهایی با قواره های خارج از معمول تولید می کنیم.

فرش ناقواره را می توان بدین صورت تعریف کرد: فرشی که در بافت آن الگو های سنتی و متعارف رعایت نشده است و طول و عرض آن تناسب معمول را ندارد.

این فرش می تواند فرش لوزی، مثلث و یا ترکیبی از هر کدام از اشکال هندسی باشد. جالب به نظر می رسد؛ نه؟!!

از ابعاد قدیمیترین فرش کشف شده یعنی فرش پازیریک که ابعاد آن 1/98 در 1/89 است می توان به سفارشی بودن آن پی برد که برای دربار تهیه شده است.

فرش بقعه ی شیخ صفی اردبیلی نیز که در موزه ویکتوریا آلبرت لندن نگهداری می شود، اندازه متفاوت دارد. همچنین است فرش های کاخ سعدآباد و نیاوران که از جمله شاهکارهای معاصر هنر فرش هستند.

برخی محیطها برای فرش کردن عموماً با مشکل مواجه هستند. مشکل اینگونه است که طراحی آن محیط ها به گونه ای است که نمی توان آنها را با فرش های استاندارد شش متری، نه متری، دوازده متری و یا قالیچه ها، مفروش کرد.

گاهی در چنین مواردی از چند تخته فرش استفاده می شود. اما گاهی امکان این کار وجود ندارد و به هیچ طریقی نمی توان با کنار دادن چند فرش در کنار هم فضا را پوشش داد.

برخی در یک قسمت فرش پهن می کنند و مابقی فضا را خالی می گذارند اما این ممکن است به زیبایی محیط لطمه بزند.

برای همین به جای قرار دادن چند فرش در کنار هم، خواهان فرشی یکپارچه هستند که دقیقا فضا را پر کند.

ابعاد استاندارد فرش معمولا مربع و مستطیل هستند؛ اما محیط موردنظر ممکن است مثلثی، دایره ای و یا چند ضلعی و یا ترکیبی از اشکال هندسی باشد.

 

فرش مثلثی

فرش مثلث یا فرش سه گوش، فرش خاص است که هر تولید کننده ای آن را تولید نمی کند و به صورت عام استفاده نمی شود.

این فرش با دکوراسیون خاص و در محیطی که فضای آن مناسب اینگونه فرش باشد استفاده می شود.

باید به این نکته دقت داشت که منظور از فرش مثلثی، ابعاد کلی فرش است نه اینکه نقش های مثلثی یا لوزی و ذوزنقه ای که در برخی نقشه ی فرش ها وجود دارد.

این فرش می تواند در اندازه های مختلف بزرگ و کوچک تولید شود، هرچند تولید آن خیلی باب نیست.

به مانند فرش مثلث می توان، فرش لوزی یا فرش چند ضلعی تولید کرد.

 

فرش ترکیبی چند ضلعی

در واقع به طور ویژه وقتی از فرش ناقواره صحبت می کنیم، منظور ما فرشهایی است که ترکیبی از چند اشکال هندسی ممکن است باشند.

ممکن است وسط فضایی نیازمند فرش مربع یا مستطیل باشد اما حاشیه های آن گرد باشد که در آن صورت باید فرشی استفاده شود که ترکیبی از این اشکال باشد تا کاملا محیط پوشانده شود.

در برخی محیط ها نیز فرش ال نیازمند است و فضا به گونه ای است که فرش ال باید استفاده شود. و بطور کلی تفاوتی نمی کند و ترکیبی متفاوت از اشکال هندسی قابلیت تولید دارند.

 

ارائه فرش ناقواره توسط شرکت فرش روز

شرکت فرش روز، در خدمات بی شمار خود به مشتریانش، فروش فرش ناقواره برای محیط های ناقواره را گنجانده است تا زیبایی دو چندانی به فضای شما ببخشد.

مشتریان و کسانی که به دنبال فرشی در خارج از اندازه ها و اشکال معمول هستند، می توانند به راحتی اقدام به خرید فرش ناقواره کنند. قیمت فرش ناقواره با توجه به سایز دلخواه مشتری سنجیده می شود.

کلمات کلیدی مرتبط :
نظرات فرش روز
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
کد امنیتی :
CAPTCHA Image کد امنیتی را وارد کنید:
Refresh Image
دیگر مطالب کاربردی فرش
دانستنی هایی در مورد صادرات فرش ایران
بازار فرش کاشان برای خرید اینترنتی انواع فرش
چگونه از ریشه های فرش مراقبت کنیم؟ - بخش یک
همه چیز درباره فرش ماشینی کاشان
درباره تابلو فرش ماشینی کلاریس
ادامه
نماد اعتماد الکترونیکی
سوالات رایجسوالات رایج فرش روز تلفن تماس03155418336 - 09131634278

۷ روز هفته، ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.

خدمات ویـژه فرش روز
سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
 فرش ماشینی ، فرش ماشینی کاشان ، خرید فرش ، فروش فرش ، خرید اینترنتی فرش ، فروش اینترنتی فرش ، خرید مستقیم فرش ، فرش اصل ، فرش ماشینی اصل ، فرش اصل کاشان ، خرید مستقیم فرش ، خرید اینترنتی فرش از کارخانه ، خرید مستقیم فرش از کارخانه ، کارخانه فرش کاشان ، تحویل فرش درب منزل ، tva lhadkd ، فرش کاشان ، قیمت فرش ، لیست قیمت فرش ، فرش درجه یک ، فرش خوب ، فرش ماشینی دستباف گونه ، فرش ماشینی 700 شانه ، فرش ماشینی هفتصد شانه ، فرش ماشینی 700 شانه 8 رنگ ، فرش ماشینی 700 شانه 10 رنگ ، فرش ماشینی 700 شانه 12 رنگ ، فرش ماشینی 1200 شانه ، فرش ماشینی 1000 شانه ، فرش ماشینی هزار شانه ، فرش ماشینی طرح هفتصد ، تابلو فرش ، تابلو فرش منظره ، تابلو فرش آیه ، تابلو فرش چهره ، تابلو فرش سفارشی ، فرش 1200 شانه ، فرش 700 شانه کاشان ، فرش 1000 شانه کاشان ، فرش 1200 شانه کاشان ، فرش ماشینی 500 شانه ، فرش ماشینی پانصد شانه ، فرش فانتزی ، فرش شنل ، گلیم فرش ، گلیم فرش کاشان ، گلیم فرش ماشینی کاشان ، فرش شگی ، فرش فریز ، تابلو فرش 700 شانه ، تابلو فرش 500 شانه ، تابلو فرش 1000 شانه ، تابلو فرش 1200 شانه ، تابلو فرش ماشینی ، فرش درجه یک ، فرش درجه یک اصل ، فرش ارزان ، فرش ارزان قیمت ، قیمت فرش ارزان ، فرش ارزان خوب ، فرش 700 شانه 10 رنگ ، فرش 700 شانه 8 رنگ ، فرش 1200 شانه 12 رنگ ، فرش 1000 شانه 8 رنگ ، فرش 1000 شانه 10 رنگ ، فرش 1000 شانه 12 رنگ