خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

درباره تاریخچه نقشه های تابلو فرش ماشینی

about-history-pictorial-carpet.jpg

ماهیت بافت فرشها این است که به عنوان کفپوش استفاده می شوند و با زیر پا ماندن زیبایی و هنر قالیبافی عادی می شود پس همین دلیل باعث شد تا هنرمندان ایرانی ایده ای جدید ارائه دهند و قالی ایرانی را به روی دیوار و در مقابل دیدگان قرار دهند و آن تابلو فرش بود . از این طریق بافندگان ایرانی توانستند شکوه و هنر قالی ایرنی را آویز چشم نواز فضاهای زندگی مردم قرار دهند . این فرشها همانند تابلو قاب شده و به عنوان یک اثر تزئینی از دیوار آویزان می کنند که وجود آن ها باعث شد محل سکونت مردم از یکنواختی خارج شود . در بافت این تابلوهای زیبا غالبا از طرح چهره و همچنین نقش های هنری ، مناظر و حیوانات ، نقاشی و آیات قرآن استفاده می شوند .

 

1- آیا می دانید پایتخت تابلوفرش جهان کجاست

تجلی گاه این نوع فرشها برمی گردد به استان آذربایجان و در واقع شهر سه هزار ساله ی کوچکی به نام سردرود . دلایل زیادی باعث شده که این شهر به عنوان پایتخت تابلو فرش جهان نام بگیرد از جمله می توان به سابقه دیرینه ی آن و حجم بالای تولیدات این هنر اشاره کرد . ناگفته نماند که طیف رنگی فراوان و بافت ظریف این تابلوها طرفداران زیادی را در سطح دنیا به خود جذب کرده است .


" این هنر 80 سال است که معاش 80 درصد از مردم این شهرستان را به طور مستقیم و غیر مستقیم تامین می کند . هم اکنون تابلو فرش در لیست آثار معنوی میراث فرهنگی کشور به ثبت رسیده است که اولین صنف تولیدکنندگان آن در شهر سردرود ایجاد شد . "

 

2- موضوعات تصاویر تابلو فرش

در ادامه چند مورد از تصاویر و تاریخچه نقشه های تابلو فرش ماشینی و یا دستبافت رابرای شما بیان خواهیم کرد که می توانید آن را بخوانید.

 

2-1- چهره : تصاویری از چهره هنرمندان بنام در رشته های مختلف مثل موسیقی ، هنر ، سینما و ... می باشد .

2-2- مناظر طبیعی : زوایای مختلفی از طبیعت که می تواند مناظری از درختان ، کوه ها ، رودخانه ها ، گلزار و مناظری از این قبیل باشد .

2-3- حیوانات : تصاویری طبیعی از حیوانات را شامل می شود .

2-4- اشخاص : تصاویر اشخاص مشهور و مهم جهان که غالبا تکی و به صورت سفارشی بافته می شوند .

2-5- گل : دسته گل های تزئینی و طبیعی را نقش این تابلو فرش می کنند .

2-6- ترکیبی : می توان مناظر طبیعی و حیوانات و همچنین بناهای تاریخی را به صورت ترکیبی استفاده کرد .

2-7- نقاشی های هنرمندان : مشهور جهان آثار نقاشی ماندگار و معروف هنرمندان نامی ایران و جهان را به صورت تابلو می بافند که از نمونه ایرانی آن می توان به آثار استاد محمود فرشچیان با عنوان مینیاتور یا کرد .

 

3- تابلو فرش ماشینی

درواقع همان فرش است که به صورت یک قاب تزئینی زیبا بافته می شود . امروزه این کالا در عرصه خرید و فروش یکی از صنایع صادراتی غیر نفتی است که در بازار جهانی حرفی برای گفتن دارد . به هنگام شروع صنعت ماشینی محصولات تابلو فرش ماشینی هم از این صحنه دور نماندند و نوع ماشینی آن هم وارد بازار شد . آن ها هم مثل قالی های ماشینی به صورت 700 شانه ، 1000 شانه و 1200 شانه بافته می شوند .

کلمات کلیدی مرتبط :
'تابلو فرش' , 'تابلو فرش ماشینی' , 'نقشه های تابلو فرش ماشین'
نظرات فرش روز
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
کد امنیتی :
CAPTCHA Image کد امنیتی را وارد کنید:
Refresh Image
دیگر مطالب کاربردی فرش
کارخانه فرش کاشان و علت انتخاب آن
فرش شگی چیست؟
فروش عمده و صادرات انواع تابلو فرش ماشینی
تاریخچه تابلو فرش ماشینی و دستباف
انواع تفاوت فرش ماشینی با دستباف و قالیچه
ادامه
نماد اعتماد الکترونیکی
سوالات رایجسوالات رایج فرش روز تلفن تماس03155418336 - 09131634278

۷ روز هفته، ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.

خدمات ویـژه فرش روز
سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
 فرش ماشینی ، فرش ماشینی کاشان ، خرید فرش ، فروش فرش ، خرید اینترنتی فرش ، فروش اینترنتی فرش ، خرید مستقیم فرش ، فرش اصل ، فرش ماشینی اصل ، فرش اصل کاشان ، خرید مستقیم فرش ، خرید اینترنتی فرش از کارخانه ، خرید مستقیم فرش از کارخانه ، کارخانه فرش کاشان ، تحویل فرش درب منزل ، tva lhadkd ، فرش کاشان ، قیمت فرش ، لیست قیمت فرش ، فرش درجه یک ، فرش خوب ، فرش ماشینی دستباف گونه ، فرش ماشینی 700 شانه ، فرش ماشینی هفتصد شانه ، فرش ماشینی 700 شانه 8 رنگ ، فرش ماشینی 700 شانه 10 رنگ ، فرش ماشینی 700 شانه 12 رنگ ، فرش ماشینی 1200 شانه ، فرش ماشینی 1000 شانه ، فرش ماشینی هزار شانه ، فرش ماشینی طرح هفتصد ، تابلو فرش ، تابلو فرش منظره ، تابلو فرش آیه ، تابلو فرش چهره ، تابلو فرش سفارشی ، فرش 1200 شانه ، فرش 700 شانه کاشان ، فرش 1000 شانه کاشان ، فرش 1200 شانه کاشان ، فرش ماشینی 500 شانه ، فرش ماشینی پانصد شانه ، فرش فانتزی ، فرش شنل ، گلیم فرش ، گلیم فرش کاشان ، گلیم فرش ماشینی کاشان ، فرش شگی ، فرش فریز ، تابلو فرش 700 شانه ، تابلو فرش 500 شانه ، تابلو فرش 1000 شانه ، تابلو فرش 1200 شانه ، تابلو فرش ماشینی ، فرش درجه یک ، فرش درجه یک اصل ، فرش ارزان ، فرش ارزان قیمت ، قیمت فرش ارزان ، فرش ارزان خوب ، فرش 700 شانه 10 رنگ ، فرش 700 شانه 8 رنگ ، فرش 1200 شانه 12 رنگ ، فرش 1000 شانه 8 رنگ ، فرش 1000 شانه 10 رنگ ، فرش 1000 شانه 12 رنگ