خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

ویژگی های فرش ماشینی

features-carpet.jpg

فرش ماشینی روز به روز به علت داشتن کیفیت بالا در بین مردم محبوب تر و خرید و فروش آن پر رونق تر می شود ، اگر چه مشکلات اقتصادی ممکن است از فروش آن کم کند ولی وجود مشتریان داخلی و خارجی برای این محصول اجازه عقب نشینی از تولید قالی را نمی دهد . در ادامه شما را با برخی از ویژگی ها و مشخصات قالی ماشینی آشنا خواهیم کرد که می توانید آن را مطالعه بفرمایید . در ادامه این مقاله سعی شده است به مشخصات و ویژگی ها فرش ماشینی  پرداخته بشود که شما می توانید در ادامه آن را مطالعه کنید .

 

1- مشخصات و ویژگی های فرش ماشینی

فرش ماشینی به علت اینکه توسط دستگاه ها بافته می شود ، به طور معمول دارای ابعاد سازمانی خاصی می باشد ، مگر اینکه مشتری  غیر از آن را سفارش دهد . یکی از مهمترین مشخصه های هر قالی اندازه و ابعاد آن است که شما آن را برای منزل خود تعیین خواهید کرد . ابعادی که برای قالیهای ماشینی در دستگاه در نظر گرفته شده است در تمام کارخانه های فرش کاشان یکی می باشد . این ابعاد می تواند 6 متری ، 9 متری  و 12 متری باشد . این اندازه ها به صورتی است که می توان برای یک اتاق در نظر گرفت . شما ابتدا باید ابعاد طولی و ابعاد عرضی مکانی را که می خواهید در آن فرش ماشینی پهن کنید را شناسایی کنید و اگر نمی خواهید پول زیاد بدهید طبق اندازه های گفته شده قالی را بخرید .


اندازه ها در ابعاد طولی و عرضی زیر می باشد که می توانید آنها را در نظربگیرید :
-    قالی های 6 متری دارای ابعاد 2 در 3 می باشد .
-    قالی های 9 متری دارای ابعاد طولی و عرضی 2.5 در 3.5 است .
-    قالی های 12 متری دارای ابعاد 3 در 4 می باشد .


پس حتما به این نکته توجه کنید که باید خوب ابعاد و اندازه های یک اتاق را در نظر بگیرید و سپس به انجام مسئله خرید فرش ماشینی بپردازید . پرفروش ترین اندازه های قالی های ماشینی امروزه 9 متری است . البته 12 متری و 6 متری نیز فروش خوبی دارد اما اکثرا از این گونه قالی هایی با این ابعاد استفاده می کنند .
دومین مشخصه و ویژگی فرش ماشینی که در شناسنامه و برچسب پشت قالی هم قرار می گیرد ، تعداد شانه و تعداد تراکم آن می باشد . همانطور که در مقالات اشاره شده است ، در قالی به تعداد گره ها در یک متر از عرض تعداد شانه گفته می شود و به تعداد گره ها در واحد طول (یک متر ) نیز تعداد تراکم گفته می شود . هرچه تراکم و تعداد شانه بیشتر باشد نقشه قالی ظریف تر و ضخامت خود قالی کمتر خواهد شد و در نتیجه ریز بافتی آن هم بیشتر می شود . فرش ماشینی 700 شانه ، 1000 شانه و 1200 شانه از انواع رایج قالی در بازار امروز قالیبافی است . قالی های هفتصد شانه نسبت به 1200 شانه و 1000 شانه دارای ضخامت کمتری هستند ولی دارای طرح های زیباتر و ظریف تری هستند . اگر شما بیشتر به دنبال زیبایی منزلتان هستید توصیه می کنیم از قالی 1000 شانه به بالا استفاده کنید ، در غیر اینصورت اگر به دنبال محصول فرش ماشینی با دوام هستید ، فرش هفتصد شانه بخرید .

 

2- کیفیت و دوام فرش ماشینی

این مورد تحت تاثیر عوامل بسیار است که مهم ترین آنها به کارخانه برمیگردد ، این که چگونه در کارخانه و بوسیله کدام دستگاه و نخی بافته شده باشد . درست است که عوامل نگهداری ان در منزل نیز ممکن است در آن تاثیر بگذارد ولی مهم ترین عوامل همان چیز هایی است که ذکر شده است .

 

2-1- ویژگی های فرش بی کیفیت

ممکن است عواملی در قالی مشاهده شود که نشان از کیفیت کم آن خواهد داشت . پس می توان عواملی همچون : پارگی و وصله و جای تیغ خوردگی ، جای قلاب خوردگی ، تکرار نقشه ، اختلاف در اندازه و ابعاد ، افزونی مقدار آهار ، نداشتن برچسب پشت فرش را از نشانه های کیفیت پایین یک فرش ماشینی دانست .

کلمات کلیدی مرتبط :
'فرش ماشینی' , 'فرش ماشینی 700 شانه'
نظرات فرش روز
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
کد امنیتی :
CAPTCHA Image کد امنیتی را وارد کنید:
Refresh Image
دیگر مطالب کاربردی فرش
تفاوت تعداد شانه تابلو فرش
درباره تابلو فرش ماشینی کلاریس
آدرس کارخانه فرش کاشان برای خرید مستقیم از کارخانه
مرکز فروش فرش کناره برای خرید مستقیم از کارخانه
مشخصات پشت فرش برای اطلاع از ویژگی شانه ، تراکم و بافت
ادامه
نماد اعتماد الکترونیکی
سوالات رایجسوالات رایج فرش روز تلفن تماس03155353082 - 03155353081

۷ روز هفته، ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.

خدمات ویـژه فرش روز
سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه