خرید اینترنتی انواع فرش ماشینی کاشان

قطب های فرش ماشینی در ایران

carpet-manufacturers-iran.jpg

فرش ماشینی ایران یکی از بهترین ها و با کیفیت ترین های کفپوش ها در سر تاسر جهان می باشد . شاید برای شما جالب باشد ، که بدانید چرا تا این میزان محبوبیت در بین جهانیان دارد و چه شهرهای در ایران به تولید فرش ماشینی می پردازد ؟ که در ادامه این مقاله ما برای شما توضیحات کاملی را به صورت روان برای روند تولید فرش ماشینی در ایران و همچنین انواع شهر های تولید کننده قالی که فرش ماشینی کاشان و همچنین مشهد و دیگر شهر ها می باشد صحبتی را داشته باشیم ، تا شما بتوانید با دانستنی هایی که قرار داده شده است.

 

1- تولیدکنندگان فرش ماشینی در ایران

با توجه به تحقیقات انجام شده ، در حال حاضر ظرفیت تولید فرش ماشینی در ایران 12 میلیون متر در سال برآورد شده که در سال 80 میلیون متر تولید می شود ، 50 میلیون متر آن توسط مردم ایران مصرف می شود و 30 میلیون متر مربع اضافه تولید دارد ، و همچنین در حال حاضر 1000 واحد تولیدی فعال در کشور وجود دارد. با این حال برای تهیه فرش آکریلیک ، حدود 70 درصد نخ آن وارد می شود و مابقی آن از تولید داخل تهیه می شود . اما در نخ های پلی استر ، پلی پروپلین و نایلون با توجه به حجم عظیمی از ذخایر نفتی در ایران به خود کفایی رسیده ایم .

 

2- فرش ماشینی کاشان

کاشان به عنوان قطب فرش ماشینی ایران شناخته می شود . و این امر نیز دلایلی دارد از جمله اینکه به عنوان اولین تولید کننده فرش ماشینی در ایران دارای تجربه و سابقه فراوانی است . و توانسته بیش از 50 درصد کل ظرفیت تولیدی کشور را به خود اختصاص دهد و 80 درصد کل واحد های تولیدی متعلق به این شهر است . که شهرک صنعتی سلیمان صباحی در آران و بیدگل یکی از بزرگترین شهرک های تولیدی در این شهر می باشد .

 

2-1- فرش ماشینی مشهد

بغیر از شهر فرش کاشان و مشهد در شهرهای دلیجان ، اصفهان ، یزد و تهران نیز تولیداتی انجام می گیرد . شاید بعد از کاشان بتوان مشهد را به عنوان دومین شهر برتر در ایران دانست که در حدود 4 دهه سابقه در این صنعت دارد و توانسته بیش از 30 شهر را تحت پوشش خود قرار دهد و صادراتی نیز به کشورهای مختلف داشته باشد .

 

2-2- فرش های ماشینی در شهرهای دیگر

در گذشته نیز فرش اصفهان و یزد یکی از برندهای مطرح و ویژه ای در ایران بودند و به رقابت با فرش کاشان می پرداختند اما پس از گذشت سالیان و با گسترش روز افزون کارخانجات در کاشان نشان داده شد که این شهر همچنان ، خالق این هنر بوده پرورش دهنده آن نیز خواهد بود و با توجه به صنعت نساجی و قوی بودن در صنعت فرش می تواند رقبای خود را شکست دهد .

کلمات کلیدی مرتبط :
'فرش ماشینی' , 'فرش ماشینی کاشان' , 'فرش کاشان'
نظرات فرش روز
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
کد امنیتی :
CAPTCHA Image کد امنیتی را وارد کنید:
Refresh Image
دیگر مطالب کاربردی فرش
تفاوت فرش 700 شانه با فرش 1200 شانه
اطلاعات در مورد فرش ماشینی که شما را کارشناس میکند
تابلو فرش سفارشی
کیفیت فرش ۱۲۰۰ شانه برای خرید انواع فرش
قیمت فرش آکریلیک 700 ، 1000 و 1200 شانه کاشان
ادامه
نماد اعتماد الکترونیکی
سوالات رایجسوالات رایج فرش روز تلفن تماس03155353082 - 03155353081

۷ روز هفته، ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.

خدمات ویـژه فرش روز
سبد خرید انواع فرش ماشینی
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
 فرش ماشینی ، فرش ماشینی کاشان ، خرید فرش ، فروش فرش ، خرید اینترنتی فرش ، فروش اینترنتی فرش ، خرید مستقیم فرش ، فرش اصل ، فرش ماشینی اصل ، فرش اصل کاشان ، خرید مستقیم فرش ، خرید اینترنتی فرش از کارخانه ، خرید مستقیم فرش از کارخانه ، کارخانه فرش کاشان ، تحویل فرش درب منزل ، tva lhadkd ، فرش کاشان ، قیمت فرش ، لیست قیمت فرش ، فرش درجه یک ، فرش خوب ، فرش ماشینی دستباف گونه ، فرش ماشینی 700 شانه ، فرش ماشینی هفتصد شانه ، فرش ماشینی 700 شانه 8 رنگ ، فرش ماشینی 700 شانه 10 رنگ ، فرش ماشینی 700 شانه 12 رنگ ، فرش ماشینی 1200 شانه ، فرش ماشینی 1000 شانه ، فرش ماشینی هزار شانه ، فرش ماشینی طرح هفتصد ، تابلو فرش ، تابلو فرش منظره ، تابلو فرش آیه ، تابلو فرش چهره ، تابلو فرش سفارشی ، فرش 1200 شانه ، فرش 700 شانه کاشان ، فرش 1000 شانه کاشان ، فرش 1200 شانه کاشان ، فرش ماشینی 500 شانه ، فرش ماشینی پانصد شانه ، فرش فانتزی ، فرش شنل ، گلیم فرش ، گلیم فرش کاشان ، گلیم فرش ماشینی کاشان ، فرش شگی ، فرش فریز ، تابلو فرش 700 شانه ، تابلو فرش 500 شانه ، تابلو فرش 1000 شانه ، تابلو فرش 1200 شانه ، تابلو فرش ماشینی ، فرش درجه یک ، فرش درجه یک اصل ، فرش ارزان ، فرش ارزان قیمت ، قیمت فرش ارزان ، فرش ارزان خوب ، فرش 700 شانه 10 رنگ ، فرش 700 شانه 8 رنگ ، فرش 1200 شانه 12 رنگ ، فرش 1000 شانه 8 رنگ ، فرش 1000 شانه 10 رنگ ، فرش 1000 شانه 12 رنگ